hubickova

Zajímalo by mně,jak to se zádržným systémem v autě

Dcera má 10 let,měří skoro 148 cm a váží 39 kilo.Musí používat podsedák a nebo už může jezdit jen tak?A na předním sedadle ještě taky nemůže jet?Tam airbag není.Děkuji

Odpovědi
Drap

Nemusí, protože splňuje váhový limit 36 kg
Doplňuji:
Stejně tak může jet na předním sedadle.

venkovan

Na předním sedadle od 150 cm. A i tak dítě bych si dnes dopředu nedal. Jedině nehodnou tchýni a nebo milence manželky

cukrar

Na zadním i předním sedadle bez sedačky. Pokud je vozidlo vybaveno pásy..
viz zákon 361/2000, §6..
http://www.cspsd­.cz/index.php?op­tion=com_phoca­download&view=ca­tegory&id=1:ve­obecne-dokumenty&Itemid=35
sedmý řádek