Avatar uživatele
vandamme

Zajímá mě, zda se bude moct nechat člověk zmrazit, např. na 50 let, po rozmrazeni žít dál v budoucnosti stejně mladý?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2046 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Quimby

Momentálně to možné není, teda alespoň o ničem nevím. Teoreticky to možné je, při rychlém zmražení na teplotu blízkou nule se opravdu zastaví biologické procesy a člověk nestárne, ovšem ani nežije. Takže když se rozmrazí musí se nejdřív oživit a to jak víme se vždy nemusí povést. Navíc momentálně nějvětší problém je ten proces, při zmražení se samozřejmě voda mění na led a i další látky tuhnout. Problém u vody je,že led má větší objem a krystalky ledu by tedy poničily buňky. A to není jen tenle problém......

Takže možná, se to všechno časem vyřeší, pak by to samozřejmě možné bylo. Otázka etiky, peněz, psychologických následků je už zas něco jiného.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Za pár stovek let to možná půjde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dejvid11

ne nic takového nebude nikdy možná protože po naké době v mosku začnou odumírat mozkové bunky takže ne ... :D

Upravil/a: dejvid11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

nebude, je příliš moc složitý organismus a nevratné molekulární změny v buňkách...ne je to nemožné, jo platí to leda ve světě mikrobů

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Takhle, kryogenika už normálně funguje i teď, takže zmrazit se můžeš už dnes, ale stojí to pěknou pálku, akorát tě ještě nejsou schopný rozmrazit tak abys to přežil. Už léta toho využívají boháči s nějakou neléčitelnou chorobou, nebo těsně před selháním orgánů (stářím), doufaje v to že jednou se najde způsob jak je oživit a odstranit poškození které nastalo zmražením. Někteří si dokonce nechali zmrazit jen hlavu, a spoléhají i na následnou transplantaci celého těla.

Jestli to bude možné, to nikdo neví, ale když má někdo tolik že neví co s prachama a zároveň se mu nechce umřít, když má tolik prachů.. tak proč ne, žejo. Já osobně věřím, že pokud se v tomto století sami nezlikvidujem, tak na 99% toto jednou bude možné, otázkou je jen "kdy" a jestli už náhodou mezitím nevznikne mnohem jednodušší způsob, jak obejít smrt. I tak si ale myslím, že pokud budu žít alespoň do stovky a populace do té doby naroste tak jak se předpokládá, tak se toho ještě dožiju.

Upravil/a: bolak

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek