jivaj

Zajímalo by mě,zda obchodní zákoník stanoví,že kupující má mít při placení přiměřený obnos k částce nákupu.

Nejlepší odpověď
BEAES

Pokud myslíte, že Vám obchodník odmítá vrátit na danou bankovku-příklad-platíte 5Kč a máte 1000Kč, tak je jeho povinnost mít drobné nazpět, neměl by Vás odmítat a ani posílat někam rozměňovat!

Další odpovědi
Syd

určitě ne, to můžou stanovovat leda mravní a hlavně protitrapní zákony (jestli myslíte třeba u pokladny)

hanulka11

To jako myslíte že jsi půjdu něco koupit a nebudu na to mít? Nebo jak-nějak nechápu položenou otázku.

myšpulín

To určitě obchodní zákoník nestanoví.
Když člověk nemá na nákup, tak nemůže jít nakoupit, nikdo nikomu nic zadarmo nedá!!!

cukrar

Beatlesi, máte nějaký předpis, který to nařizuje?
Děkuji za poučení.