smuki7

Jak moc vzácné jsou planety?

jaka je šance že najdeme u hvězdy planetu jelikož okolo nás je 53 sousedů ale jena 13 planet

Odpovědi
Drap

Jak moc vzácné pro koho? Podle jakých kritérií to chceš hodnotit? Srovnávat s čím?

Kepler

Zatím jsme byli schopni nepřímo detekovat jen nepatrný zlomeček. Podle různých teorií by hvězda bez planetárního systému byla spíše výjimkou.

dubraro

Zdá se, že moc vzácné nejsou, jen je obtížnější objevit planety než hvězdy. V poslední době bylo objeveno mnoho exoplanet.

Zdroj: http://www.osel­.cz/2595-snimky-exoplanety-velike-jako-zeme.html