Blancman

Zajímalo by mě, jak dlouho budou lidé přehlížet fakt, že v Černobylu došlo k malému, jadernému výbuchu?

Jdou stáhnout práce jaderných vědců a inženýrů jednoznačně prokazující fyzikální podstatu druhého výbuchu černobylského reaktoru, který byl způsoben nekontrolovaným, jaderným štěpením a okamžitým nárůstem výkonu v řádu stonásobků svého maxima. Jak dlouho se tedy bude pořád slepě papouškovat teorie, jak pára a vodík drtily reaktor a hořící grafit tavil palivové tyče (teplota hořícího grafitu cca 1200°C, teplota tání jaderného paliva cca 2700°C)? Z čeho se vzal jasný, modrobílý záblesk při druhé explozi, doprovázen mohutným zvukem výbuchu (očití svědci)? Z čeho se vzala energie, která dokázala během několika okamžiků roztavit beton (opět očití svědci, kteří přežili)a způsobit takovou destrukci budovy? Dobře si prohlédněte oba výbuchy ve Fukushimě a jejich následky – to byl opravdu výbuch vodíku.

Nejlepší odpověď
Drap

I když to třeba přehlížet nechci, tak co stím můžu dělat ?

Další odpovědi
baghira

Jaderné elektrárny jsou nejspolehlivějším a nejbezpečnějším zdrojem energie, jaký zatím známe. V té Fukušimě sice nikdo kvůli havárii nezemřel, ale jako strašák na ovečky to funguje skvěle.

Kdyby v Černobylu došlo k neřízené spontánní reakci, asi by to tam vypadalo výrazně jinak.

suaeda

Ano atomové elektrárny nejsou tak bezpečné tak jak se nám sděluje.
Nyní se to ukazuje i po havárii ve Fukušimě. Kdy neselhal lidský faktor, ani zařízení v elektrárně, ale havárii způsobila slaná mořská voda, která poničila elektroniku. A to se stalo ve vyspělém Japonsku, které má vyšší technické zkušenosti a dbá na větší bezpečnost než u nás. V Evropě se po havárii v Japonsku budou jaderné elektrárny uzavírat, ale u nás se budou naopak stavět, jen proto aby se mohla vyvážet elektřina.