Blomin

Kdy se taví beton?

Nejlepší odpověď
mosoj

Všechno má svůj bod tání. Od 1300oC výše.
https://www.mct­.cz/soubor/za­robeton/

Láva je co ? to určitě není kov.

Další odpovědi
Kepler

Beton se netaví, tepelně se degraduje a rozsype se.

ivzez

Taví se, pokud vím, jenom kovy…

Dochy

Já se přikláním spíš k tomu že se nakonec nějak roztaví… Že se mezitím rozsype je jiná záležitost 😉

A kdy se taví? To bude záležet na jeho složení. Betonů je spousta druhů s dost různým složením jak pojiva tak kameniva.

Emefej

ivzez > netaví se jenom kovy.

Kepler

A co takový uhlík: b.t, 3642 °C. Nebo wolfram: 3422°C…

Kepler

No, ono se taví leccos, včetně toho co níže uvádí Edison. Ale tavit se mohou i zdánlivě netavitelné materiály, včetně silikátů, hornin apod. Jenže když máme teplotu nad 2000 stupňů, netaví se beton, ale jen produkty jeho rozpadu.

Edison

Ivzez, plasty dělají co? Voda dělá co? Sklo dělá co? 😉 Opravdu se netaví jen kovy… 😉

cochee

Podle wiki, která čerpala z Ottova slovníku naučného, „se pojem tání používá pro led a sníh (led a sníh taje). Avšak pro kovy a minerály se používá pojem tavení (železo, hliník aj. se taví).“ Jde tedy o „téměřsynonymum.“