Ивет Фйодоро

Jaký máte názor na černobylskou havárii a kdo podle vás za ni může?

Chtěla bych se vás zeptat jaký máte názor na Černobylskou havárii a podle vás kdo za havárii může…sama vím kdo za to může a tak mě zajímá jenom Váš názor…

Původní neotázka
Zajímá mě Váš Názor
Vím kdo za to podle mě může nevím co tomu předcházelo(Co se týče Jaderné energetiky) přečti si otázky!!

Nejlepší odpověď
dubraro

V takovémto případě asi nebude jednotlivý viník. Někdo nebezpečné experimenty vymyslel, někdo nařídil, někdo schválil, někdo prováděl, někdo tlačil na jejich urychlení, někdo vypnul bezpečnostní opatření…

Další odpovědi
Emefej

Věřím oficiální zprávě. Pokud máš alespoň inženýrský titul z oboru jaderné energetiky a nejméně 20 let praxe v jaderné elektrárně, tak si tvou pravdu rád poslechnu.

Tak jsem si přečetl tuto tvojí otázku: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-zvolit-a-jak-se-ucit a mám jasno, že o tom vlbec nic nevíš.

Kelt

Pokud to víš, tak to někde řekni. Já na to nemám nejlepší vzpomínky – byl tam kamarád a bohužel umřel na následky asi po 4 letech.

xxx3

u extrémně složitých systémů, jako je jaderná elektrárna, je často mnoho typů zabezpečení a ochran, které mají zamezit tomu, aby jeden člověk, který zcvokne vyrobil katastrofu. Na ztroskotání toho nešťastného experimentu se podílelo víc faktorů – od problematické konstrukce reaktoru po politické tlaky na rychlé zprovoznění raktoru, či nesprávný postup operátorů na směně. Určit jednoho konkrétního viníka není možné.

Klaproth

Ilumináti? Nestyď se a zjev nám svou pravdu.

Klaproth

Prosím, prosím, tak už nám to konečně prozraď. Třesu se nedočkavostí.