plebs

Za jaké zásluhy dostala Markéta Adamová Pekarová vysoké vyznamenání?

Je to Řád knížete Jaroslava Moudrého.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Předpokládám, že za ideu (a její uvedení do praxe) nošení 3 či více svetrů. Nezapomeň také, že ji použila ofenzivním způsobem (k „vytrestání Putina“, který kvůli tomu MÁLEM podepsal bezpodmínečnou kapitulaci, muehehehe). Navíc při tom zocelila národ jeho otužováním. To snad stačí, ne? 😉 😁

Další odpovědi
Disraeli

Za vojenskou pomoc Ukrajině (kterou prosazovala), taky větší mezinárodní spolupráci a obchod – tím je ovšem opět míněna ta vojensko-finanční pomoc, dodávky zbraní a fincování koupě nových zbraní; čili charita na válku. :D Jinak reálně za nic. Kdyby to třeba bylo za humanitární pomoc – ať už Ukrajině nebo jejím uprchlíkům (kterou taky podporovala – i když míň než válku), tak bych nějaké to vyznamenání chápal víc. Hlavně je se Zelenským jedna ruka, to se ví, že pak Pekarová musí něco dostat (stejná nota, stejná politka).
Dnes se navíc řády, vyznamenání a medaily dávají prakticky za nic, za žádné skutečné zásluhy nebo něco významného. Odměny se KOLIKRÁT dávají jen, aby je někdo dostal (musí se někdo najít, když je málo těch, kteří si vyznamenání skutečně zaslouží). A protože ani „takových“ lidí nebývá dostatek (kteří se jakoby něčím alespoň domnělým vyznamenali), tak přibývá těch, kteří jsou vyznamenáni in memoriam (se najdou nějací „opomenutí“ jedinci v historii, kteří zásluhy nedostali za života). Třeba každoroční udílení vyznamenání 28. října je jedna velká fraška, plná komediantů (v čele s prezidentem/ba­vičem).
Jaroslav Moudrý byl frajer, ale ten musí v hrobě rotovat, pokud vidí, co se z Ruska (=Ukrajiny, Běloruska) stalo… Tím nemyslím současnou váílku, ale poslední cca století.

Čili za podporu Ukrajiny a proUkrajinskou politiku. Neboli hlavně vojenskou podporu.

Rocker

Za řiťolezectví na správných místech.

Pepa25

Za významné osobní zásluhy o posílení ukrajinsko-české mezistátní spolupráce, podporu státní suverenity a územní celistvosti Ukrajiny.
(oficiální odůvodnění – viz originální zdroj)

Zdroj: https://www.pre­sident.gov.ua/do­cuments/2252023-46481

Pepa25

Škoda, že ostatní odpovídající nechápou, co to může být ta „podpora státní suverenity a územní celistvosti Ukrajiny“ a proč si toho Ukrajinci váží.

Disraeli

Vojenská podpora. Však jsem to psal. 🤣 Posílení mezinárodní spolupráce, služby státu, charita, podpora státní suverenity (etc) jsou krom dalších podmínky pro udělení tohoto řádu. Jinak v tomto konkrétním případě je „podpora státní suverenity a územní celistvosti“ jen nóbl označení pro to, že to dostala za vojenskou a finanční podporu (a netají se tím). Nebo jinak, že se tam na popud politiky Pekarové (mj.) cpou zbraně a finance (které jdou opět převážně na zbraně). Takže to zkrátka dostala za vojenskou pomoc. Že to třeba možná vede k udržení jakési suvenerity a celistvosti a obraně vůči ruské agresi, může být pravda, ale to je podružné…
Zelenskyj nejsou Ukrajinci, jen jeden.

Pepa25

„Že to třeba možná vede k udržení jakési suvenerity a celistvosti a obraně vůči ruské agresi, může být pravda, ale to je podružné …“ Podružné?! To tam ty zbraně celá Evropa posílá, aby si Ukrajinci zastříleli? Měl jsem vás na rozdíl od místních trollů za intelitentního …

Disraeli

Do debaty o správnosti této (takové) podpory a jejich následcích ani o tom, zda je skutečně pravda to o celistvosti atd., se pouštět nebudu. Hlavní pointa je však v tom, že vyznamenání dostala Pekarová za vojenskou podporu. A to je celé.
Otázka je, za co vyznamenání dostala. Já to zjednodušil (řekl přímo) na vojensko-finanční podporu. To je stejné jako to tvé uvedené (oficiální) „zásluhy o posílení ukrajinsko-české mezistátní spolupráce, podporu státní suverenity a územní celistvosti Ukrajiny,“ což taky vlastně neznamená nic jiného než podpora Ukrajiny zbraněmi a financemi (na zbraně).

zjentek

Pětadváca ne aby si zastříleli ale aby je přivezli z5 a prodali! A jako i u jiného zboží, nové se prodává samo. Děkuju.

Pepa25

zjentka: Á, odborník na proliferaci promluvil. Máte v BIS hodnost aspoň plukovníka, když máte tak skvělé informace, ne?