Putin

Jak vysvětlit vzorec t = √2h/g ?

Nejlepší odpověď
lexx

Je to upravený tvar vzorce h=1/2 g*t kvadrát, tedy čas pádu tělesa z výšky h při gravitačním zrychlení g. Všimni si že hmotnost tělesa (m) tam nevystupuje a nemá vliv
jakkoli selský rozum říká opak…viděls Amerikány z Apolla na Měsíci ? Upuštěné geologické kladívko i pírko sokola dopadlo na měsíční povrch ve stejnou dobu, není tam ovzduší a odpor prostření…

Další odpovědi
Pepa25

Při konstantním g závisí čas dopadu jen na výšce a to exponenciálně …