Avatar uživatele
anonym

Co dopadne dříve na zem? Plná sklenice piva nebo prázdná? A proč, prosím o teoretické vysvětlení.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4914 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

já bych to zkusila v praxi – nenapadá mě proč tomu tak je- že by zemská přitažlivost?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Je zajímavé,proč vás nenapadl třeba příklad s mlékem.
V tom odkazu – kolik milých a vzdělaných lidí existuje.

Zdroj: http://www.zi­ve.sk/default­.aspx?section=20&con­sultanswers=1&id_qu­estion=433691&no­tify=1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
blesk26

Podle mě dopadnou nastejno (i když tu s pivem bych se pokusil chytit :D). Myslím, že hmotnost není při zrychlení volným pádem u sklenice rozhodující. Jde tam spíše o poměr hmotnosti a odporu tělesa, který je ale u sklenice zanedbatelný.

Fyziku jsem ale viděl naposledy na základní škole, tak doufám, že nekážu bludy :) … ale jednoduchý pokus je možné provést i doma, stačí vzít dva různě těžké a tvarem podobné předměty (např. golfový a squashový míček).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bironc

obě dopadnou stejně protože opravdu to nezáleží na hmotnosti ale na odporu vzduchu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ixpektix

dopadne dříve plná a pak ta prázdná
(Záleží na hmotnosti
🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Protiva

Dřív dopadne plná, protože je těžší. Gravitační zrychlení a velikost sklenice pro odpor vzduchu je stejná. Rozdíl je akorát v hmotnosti. Plná sklenice je přitahována větší silou, proto dopadne dřív. Ověření: zkus to s prázdnou a plnou petkou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek