Janec

Odkud se tato energie vzala? Jaderná fúze. (Viz doplňujicí informace otázky.)

Ve vesmíru je většina vodíku protium(jeden elektron, jeden proton). Např na slunci, kde dochází k jaderné fúzi se z dvou atomů vodíku stane atom helia a vznikne ohromné množství energie. Odkud se tato energie vzala? Něco se přece na energii muselo přeměnit?

Odpovědi
gecco

Fúze ve Slunci probíhá trošku jinak…
😉
Základ si můžeš počíst třeba tady – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ter­monukleární_fú­ze

lexx

úbytek hmotnosti vzniklého hélia se přeměnil v energii záření