kurec

Za jak dlouho člověk zemře, když upadne do bezvědomí a nikdo si ho nevšimne?

Nejlepší odpověď
Emefej

Nemusí zemřít. Já jsem kdysi spadnul z žebříku, byl jsem v bezvědomí asi 15 minut, pak jsem se probral a „skoro“ nic mi nebylo.

Další odpovědi
aliendrone

Bezvědomí je řekněme vegetativní stav přímo neohrožující život (podobně jako spánek). Záleží tedy na vnějších okolnostech, jestli si člověk v komatu udrží „životní status“. Pokud jsou k tomu podmínky (vnější péče), tak může prožít celá desetiletí v komatu. Anebo ho vzápětí poté, co omdlí, přejede auto, kupříkladu. Jistě chápeš, že JE rozdíl omdlít v létě na rozkvetlé louce NEBO v zimní noci při –20°C někde na ledu. ;) :D :D

nyjono

Bezvědomí je „pouze“ bezvědomí.
Člověk dýchá i mu tluče srdce.
Může tak být v tomto stavu i dlouhodobé a ublížit mu nemusí.
Jak píše alien, hodně záleží na vnějších podmínkách.
Ale jistě, člověk v bezvědomí pomoc potřebuje, není to běžný stav.

Lgee

5–10 minut po selhání organismu či zástavy srdce, bezvědomí samo o sobě nikomu pokud se špatně neuhodí neublíží.

zjentek

Neměl by zemřít. Pravděpodobnější je, že se z bezvědomí probere sám. Bývá to pravidlem.

Emefej a jak víš, jak dlouho bezvědomí trvalo? Ses předtím díval na hodinky? Já měl dosud zato, že bezvědomí je jen „mžik“ mezi upadnutím do něj a probráním se k životu, nezávisle na délce toho kterého „bezvědomí“, které ve vědomí nakonec stejně chybí, bo v něm není (počas bezvědomí se do vědomí nezapisovalo). Odtud taky BEZVĚDOMÍ, že? (;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

zjentek > čas vím podle toho, že těsně před zřícením na mě manželka volala, ať si dávám bacha abych nespadnul, odpověděl jsem, že má zbytečné starosti a už jsem letěl. Ona na mě zase něco volala a to už jsem neodpovídal, po 15 minutách jí to začalo, vrtat hlavou a šla se na mě podívat. v ten moment jsem se začal probírat. Motala se mi hlava, ale jinak mi nic nebylo, bylo to asi z pěti metrů na záda do trávy. Byl jsem o 40 let mladší, dnes bych to nepřežil.

Daidal

Bezvědomí je třeba i spánek, ty jelito…