jirka F

Z jakého těsta se dělají tortily(já si myslím z lívancového ale nevím)?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Tortilla (TORTILLAS), moučná placka z Mexika. Používá se jako příloha nebo součást mexických Tacos.
450 g hladké mouky
85 g sádla nebo rostlinného tuku
200 ml teplé vody
1 lžíce soli

  1. Mouku promícháme se solí a přidáme změklé sádlo
  2. Těsto zpracováváme opatrně, pomalu přiléváme teplou vodu
  3. Jemné a pružné těsto necháme odležet zabalené v mokré utěrce
  4. Z kousků těsta (3 lžíce) vyválíme kulatou placku, tu poprášíme hladkou moukou (aby se nám jednotlivé placky nepřilepily) a zakryjeme utěrkou, postup opakujeme, až zpracujeme všechno těsto
  5. Na nepřilnavé pánvi jednotlivé placky upečeme z obou stran dozlatova (15 sekund z každé strany).

Další odpovědi
Lamalam

Pravá mexická tortila se dělá z kukuřičné mouky.

iceT

dělala jsem je dle výše zmíněného receptu a jsou lepší než kupované,ohledně ceny ani nemluvě

Klaproth

Z lívancového nikoliv, ale z nekynutého kukuřičného.