just křesťan

Z hlediska křesťanství jde po smrti do nebe duše nebo duch?

Nejlepší odpověď
annas

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-dusi-a-duchem-cloveka
Uvědomte si, c o je duch a co duše,.

Takže jedině duše je součástíí člověka, muže i ženy,. Přece Duch svatý je třetí piodoba Boha. Je to vniltřnoí, , duchovní, myšlienkový ssvwt t člověka •

Duch se užívá dnes jako synonymum pro duši. Duch je vlastně otisk duše. Vzniká v případě násilného, či neočekávaného úmrtí. Duchové se snaží také dořešit některé věci, které za života nestihli. Mnohdy se jedná i o ty, kteří ani netuší, že zemřeli a nemohou najít cestu ven. Duchové jsou většinou neškodní – ale mohou být také násilní.

Infyormace se liší. Ale do očistce jde duše.

https://www.spi­rit.cz/index.php/ab­surdity/10623-co-je-to-duch-v15-10623

Stručně řečeno, duše a tělo je v Bibli vyjádřením pro člověka, pro jeho přirozenou stránku.

Duch je v Bibli výrazem pro nadpřirozenou část v člověku. Tu část, která ho činí schopným setkání s Duchem Božím. Slovy katechismu:

Výraz duše označuje v Písmu svatém často lidský život nebo celou lidskou osobu. Označuje však také to, co je v člověku nejniternější, co má v něm největší cenu, to, v čem je člověk obzvláště Božím obrazem: „duše“ znamená duchový princip v člověku.

https://www.vi­ra.cz/texty/o­tazky-a-odpovedi/duch-a-duse

Další odpovědi
Rokio

Duše a myslím si, že v soudný den získáme nová těla, ale nepíše se v Bibli která. S tím druhým si ale nejsem jistý.

Arne1

U muže duch, u ženy duše. S ostatními verzemi se nepočítá