Z čeho se vyrabi droždí?

z čeho se vyrabi droždi

Nejlepší odpověď
kenyrts

Výroba droždí:
připravuje se zkvašováním melasové zápary. Melasa se zředí s vodou, sterilizuje se, aby se zničily všechny mikroorganismy. Droždí je zdrojem vitamínu B, používá se rovněž ve farmaceutickém průmyslu. Skladuje se při 4°-12°C v dobře větratelném prostředí.

Vlastnosti droždí
Aby kvasinky mohli dobře působit, musí mít k dispozici dostatek živin, to je zkvasitelných cu­krů.

Vady droždí – tmavá barva je známkou nezdravých kvasinek nebo přítomností mrtvých kvasinek.

Hnilobný pach – kvasinky byly napadeny hnilobnými bakteriemi. Takové droždí je závadné – nelze použít.

Pach po plísni – neodborné skladování v nečistých prostorech zamořených plísněmi.

Hořkost droždí – špatně proprané.

Mazlavé droždí – obsahuje mnoho vody a je snadno napadáno plísněmi a hnilobnými bakteriemi.

Další odpovědi
HOMER

Z kvasinek. O nich si můžete něco přečíst tady:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dro%C5%BE­d%C3%AD#V.C3.BDznam_a_vy­u.C5.BEit.C3.AD