Lucka13

Welššpringeršpaněl

Dobrý den, máte někdo zkušnosti s welššpringršpa­nělem?? Na jaře si budeme pořizovat našeho prvního psa do bytu. Jsme celkem aktivně založená rodina, ale děti chodí do školi a my do práce. Tak jestli to pejsek přes den zvládne a jestli nemá moc složitou výchovu.
Doplňuji:
Popřípadě, jaké jiné plemeno byste dopořučili? Nějaké střední, né moc náročné na výchovu

Nejlepší odpověď
anonym

Plemeno s výraznými loveckými vlastnostmi do bytu ? Do rodiny, která nemá žádné zkušenosti s držením, výchovou, výcvikem psa? Štěně loveckého psa do rodiny, která nemá mezi sebou nikoho, kdo by se zabýval myslivostí? Štěně loveckého
psa do bytu ,do rodiny, která je převážnou část dne mimo domov ? Do rodiny, která je „aktivní“ převážně o víkendech a o dovolených?
Pokud si neděláte legraci, lituji předem vás i psa. Vy to nějak vyřešíte, následky vašeho špatného rozhodnutí ponese pes.
Je několik stovek plemen psů, proč si tedy z té široké škály nevyberete vhodnějšího a vyhovujícího psa, který by vašim potřebám a možnostem víc odpovídal?

Další odpovědi
anonym

Welsh Springer Spaniel je lovecký pes, někdo je u vás myslivec? Pokud ne, nebrala bych si ho, raději něco maličkého a proč vůbec hned nějaké plemeno, stačí oříšek, je chytrý a nepřešlechtěný, tedy i zdravý, nemusí se s ním při každém prdu na veterinu, hlavně znát rodiče pejska, aby nebyl v dospělosti moc velký.

Coliffe

S tímto plemenem zkušenosti nemám. Stačí si vyhledat v encyklopediích, na internetu různá plemena psů a shrnout pro a proti. Před rokem jsme si kupovali jorkšíra, jsme spokojeni. Samozřejmě, každý samotu bere zle, ale dělá to každý, takže v tomto ohledu si nevyberete. Případně doporučuji kavalíra king charles španěla, bígla, mopse atd… Opravdu, stačí prostudovat net ;)

BENYTA

Celkem nechápu,proč si do bytu chcete pořizovat loveckého psa? Věřím,že jste si ho vybrali jen podle vzhledu a neuvědomujete si,že je to plemeno pracovní.
Myslím,že není rasa,které by se líbilo dlouhodobé odloučení.
Zvolila bych útulek – jsou tam i dorostenci,jejich ošetřovatelé vědí,jak jsou na tom s dětmi nebo snášenlivostí ostatních psů a jsou zvyklí na samotu. Malému dvouměsíčnímu miminu bude připadat jako zrada,když mu ráno všichni utečete,bez ohledu na rasu…