Kostka0

Má někdo tady zkušenosti s ovčáckými psy?

Konkrétně border kolie. Na internetu je toho o ní hodně, ale já bych ráda aby mi někdo řekl vlastní zkušenost (popřípadě zkušenost s jiným podobným ovčáckým plemenem). Děkuji moc.
Konkrétně povahu a poslušnost a takové základní věci.

Nejlepší odpověď
kapka

Je to takovej hloupej a linej pes :D Dělám si legraci, protože myslím, že informacim na netu o povaze borderek se věřit dá. Jestli se chceš zeptat na něco konkrétního, tak třeba tady http://border-kolie.hafici.cz/ zkus nějaké majitele borderek kontaktovat.
Kamoska (dospěla paní) borderku měla a na roce ji dala raději pryč, aktivnejsimu majiteli, protože zjistila, že na ní nemá tolik času, kolik by si zasloužila. :)

Další odpovědi
Drap

Neuvedl jsi velmi podstatnou věc. Jaké konkrétní zkušenosti ?. A co chceš vlastně se psem dělat ? Pastevectví ?
Bor. kolie je velmi inteligentní a učenlivé plemeno. Lze s ním dělat téměř jakoukoli kynologickou disciplínu. Důležité je, jaké zajistíš psovi podmínky, jaké máš zkušenosti a kolik času mu chceš věnovat. Od toho se odvíjí vše ostatní.

isteron

Border kolia je športový typ, treba ho zaujať hrami, cvičením, výcvikom. Je veľmi aktívny, učenlivý, inteligentný.