Martina30

Kdy a kde lze zažádat o prominutí zbytku lhůty zákazu řízení?

Mam dotaz v lednu 2020 mi vzali ridicak na 2 roky. Policajti mi rekli, ze si muzu zazadat o pulku prominuti zbytku trestu… kdy si muzu zazadat? A kde? A nejde treba zadat driv? A musim delat znova autoskolu? Dekuji za odpoved… udelala sem chybu, ale mam 3 deti a auto potrebujem…

Odpovědi
Edison

Nejde. Zažádat lze PO uplynutí poloviny. V řípadě, že jsi déle než rok bez ŘP, dělá se znova autoškola.

Další důležitou věcí je, jestli byl zadržen pro přestupek, nebo pro přečin. Přestupek by byl řešen obcí s rozšířenou působností, přečin soudem. Od toho se pak odvíjejí další kroky.

cukrar

rok a den, pak můžete žádat o vrácení.
Dělat znovu autoškolu určitě nemusíte. Psychotesty určitě, přezkoušením z odborné způsobilosti.
Viz zákon 361/2000, § 101 a další, dle důvodu zadržení řidičáku.

Edison

Celkem mě fascinuje, jak může někdo, kdo je životně závislý na autě jezdit tak, až přijde o papíry…

JájsemRaibek

Mě fascinuje, že v lednu 2020 mu sebrali na dva roky papíry a již nyní koncem května, tedy po 5 měsících se ptá, kdy si může zažádat o půlku :DDDDDDDD