paul1

Využíváte zbytků potravin pro další použití?

My některé zbytky, které jsou k tomu vhodné, použijeme v jiném pokrmu. Dnes jsme měli moravského brabce s bramborovým knedlíkem a zelím. Brambory zůstaly nějaké od včera, dnes jsem k nim přidal zbytek zelí a zítra udělám , po přidání
mouky a koření k večeři placky. 😉
Doplňuji o info pro Jiří Bohumil:
Nechtěl jsem nic objevovat, jen jsem byl zvědavý, jak vyplývá z otázky. A ještě dodám, že placka ze zbytku vařených brambor, i s přidáním zelí je chutnější, jako původní jídlo. Je to něco jako švýcarské r"osti.

Nejlepší odpověď
Drap

U nás se to dělává od nepaměti. Žádné jídlo se nikdy nevyhazuje.

Další odpovědi
Emefej

Ano, vše jedlé se snažíme znovu zpracovat. Pokud to nejde, dostanou to slepice.

Jiří Bohumil

Tos „objevil Ameriku“. U nás se nikdy nic z potravin nevyhodilo. Dobrá hospodyně i hospodář dokáží vše zužitkovat. Pouze dnešní doba a pitomé informace, hloupých lidí, třeba z i-netu, hodně lidí přesvědčuje, že dokonce i jídlo ohřívané není vhodné ke konzumaci. A oni tomu věří. Smích.

Malvína

Paule, u nás moc zbytky nezůstávají. Vařím tak, aby se vše hned snědlo. Moc nemusíme ohřívané pokrmy na druhý den. Výjimka jsou guláš nebo třeba svíčková na smetaně. Brambory, rýži a těstoviny vždy přesně odhadnu na počet porcí. Ale samozřejmě když na jedno jídlo potřebuji př. tuňák, mám jen velký a vezmu z něj půlku, tu druhou nevyhodím a další den vymyslím něco jiného, kam by se dal použít. Spíše se snažím eliminovat otevřená balení potravin, přísad.
Váš přístup je výborný, moc chválím a přeji dobrou chuť u placek 🙂

Randomčlověk

U nás se stává, že jíme několik dní stejný oběd – bramborový salát jsme jedli asi týden v kuse a do dalších Vánoc už ho nechci ani vidět… Ale když zbydou potraviny, které už se moc jíst nedají, dáme psovi – ten si pochutná. Samozřejmě mu dáváme jenom potraviny, které pes může a neublíží mu…

da ny

Ano. Dělám to celý život. Většinou se vše zužitkuje, snědlo se něco skončí v mrazáku.
Jen velmi výjimečně si pochutnají slepice mé kolegyně

zjentek

A tak určitě. V tomto případě bych zachvátal do krámu pro trochu mletého hovězího trocha i s vepřovým a placky bych udělal z něho. A k tomu to zelí a brambory (;

df

Ne

cappuccino

Rekla bych, ze kazda rodina, ktera vari, zbytky vyuziva.
U nas se malokdy neco vyhodi. Chodi k nam toulavy kocour a sousedi maji slepice.

Jiří Bohumil

Paul- my dokonce vaříme tak, že ne pouze porce na jedno jídlo, ale i třeba na tři. Takže vlastně místo dvou porcí (pro mne a manželku) i porcí šest. Tedy většinou mimo přílohy. Ty se dovaří jednoduše a snadno aktuálně. Pak „zbylé“ dvě porce do zip sáčku do mražáku, dvě do lednice do krabičky. Další den něco jiného, ale opět takto. No a třetí den dovaříme pouze přílohu a vezmeme dvě porce z lednice, ze dne prvního. Ty v mrazáku jsou uloženy na dny, kdy na ně dostaneme chuť. A s tím dalším jídlem z druhého dne obdobně. Pokud jde o přílohy (brambory, knedlík, těstoviny) tak se většinou dojí, v nějaké jednodušší úpravě, k večeři. A když už o tom mluvíme, tak z 80 % vaříme v automatickèm el. takovém hrnci. Praktické, rychlé, úsporné, bez odpouštění páry a hlavně nutnosti hlídání. Uvaří, přepne na přihřívání a jídlo drží teplé do doby použití.