Complex

Vytrácí se z těla postupně růstový hormon v průběhu celkového stárnutí?

Nejlepší odpověď
annas

"I když v dospělosti nepotřebujeme takové množství růstového hormonu jako v dětství, stále hraje důležitou roli.

Dospělí pacienti s nedostatkem růstového hormonu mohou mít sníženou kvalitu života, která je charakterizována únavou, ztrátou energie a neschopností soustředit se. U některých pacientů může být deficit růstového hormonu spojen s redukovanou kostní denzitou a s tím souvisejícím vyšším rizikem zlomenin. Deficit růstového hormonu vede také k úbytku svalové hmoty, zmnožení tukové tkáně a zvýšení hladin cholesterolu v krvi.
Projevy nedostatku růstového hormonu u dospělých lze ovlivnit dlouhodobou substituční léčbou růstovým hormonem."
víc v odkazzu

http://www.ip­sen.cz/informa­ce-pro-sirokou-verejnost/poruchy-tvorby-rustoveho-hormonu-u-dospelych/nedos­tatek-rustoveho-hormonu-u-dospelych