Víte co znamená ,když má někdo vytetovanej křížek na prstu?

Díky za odpovědi.cz
Doplňuji:
není to náhodou jiná spojitost?třeba jen kriminál?nebo spor se zákonem,oprav­du nevím,

Nejlepší odpověď
annas

O tetování se osobně nezajímám, znám jen to, co vidím nu některých jedinců, případně v médicích nebo na netu.

Nejvíce tetování a na různých msítech pochází opravdu z vězení, na těle Skinheadů, pornoherců atd. . Třeba. z tetování ruských kriminálníků na různých částech těla se vyčte leccos. Ale křížek se u nich neobjevuje – navíc pravoslavný je jiný než katolický. Dnes se tetovuní u běžných jedinců ppažuje za druh umění.
Máte-li zájem prodjěte si odkaz o tetování. věžzňů.
http://www.national-geographic.cz/de­tail/z-tetovani-ruskych-kriminalniku-vyctete-vse-vraha-zlodeje-i-pedofila-8181/

Našla jsem vysvětlení.
„Vytetovaný kříž symbolizuje, že by sii člověk měl jít tvrdě za tím, čemu věří, i kdyby ho to mělo něco stát. Dříve tetovaný na čelo, ale vlastníkovi takového tetování se těžko sháněla práce, a prpto e přesunulo spíše na prostřední článek prstů nebo mezi palec a ukazováček. Dnes je již spatřitelnýný skoro kdekoliv.“

Jedna dívka vysvětluje symbol křížku takto:
„Toto tetování má význam všech milovaných, kteří již nejsou bohužel mezi námi a také protože tak nějak věřím, že něco jako Bůh existuje. Nejsem nějak přehnaný věřící, ale jednou za čas e pomodlím. Je to i taková upomínka na babičku“.

Z různých zdrojů na netu.

Další odpovědi
Andělé

Nejsem si jistá,ale někde jsem slyšela,že křížek na prstu značí smrt někoho blízkého nebo že dotyčný seděl za vraždu.

Mc Merkurion

smrt někoho blízkého,když se děl za vraždu,měl slzu u oka…
Doplňuji:
…prázdná slza vedle oka znamená,že seděl za pokus o vraždu,plná,že vraždil…

SickBreed

V poočátcích hnutí skinheads v Anglii si členové tetovali jednoduchý křesťanský křížek na čelo nebo na prostředníček, konkrétně na hřbet prstu blíže dlani.

Jednalo se o symbol toho, že anglická mládež hlásící se k hnutí byla společností odsuzována – tedy křižována.

Tak to jsem nevěděl.

lady wolf

Křížky se většinou dělaly, když byl člověk na vojně nebo u policie

Mirdas

Nemám to potvrzené, ovšem takové tetování by mělo mít původ z věznic v Sovětském Svazu, Rusku, podle kterého se dle typu a kde je rozmístěno ( prsty, krk i místa po celém těle dle příslušnosti ) mezi zasvěcené se dalo ihned rozpoznat jaký vězeň patří ke kterému „gangu“ i jaké má postavení v řádu.
Tak s ním bylo i zacházeno.
Zneužití, tedy kdo si vytetoval co neodpovídalo jeho postavení, se nelitostně trestalo i smrtí.