zjentek

Vysvětlí mně někdo, jak je možný, že antiparazitika celkem spolehlivě zabírají proti virům?

Nepoukazuje tento fakt na nějaký šlendrián při výrově léčiv a třeba na nešťastné důsledky jejich vlivu na lidský organizmus při užití, neboť výsledný účinek léčiva v praxi teď vlastně upozorňuje na jakýsi omyl při cílení účinku preparátu už při zrodu někde v laboratoři?

Nejlepší odpověď
Dochy

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ivermektin#SARS-CoV-2_a_jin%C3%A9_viry

Tady je k tomu krátké pojednání. V každém případě jde o biologicky aktivní látku a málokterá má jen jediný účinek. Navíc se už dávno zjistilo že je pro člověka relativně bezpečná což je u léčiva výrazný „povahový klad“ 😉

Další odpovědi
aliendrone

Sice netuším, kdes přišel k tomuto poznatku, ale co už. Vyloučit to už z principu nemohu, bo nejsem odborník virolog.

Nicméně k omylům při vývoji léčiv dochází zcela BĚŽNĚ, to není nic nového pod Sluncem. Někdy i k POZITIVNÍM. Víš jak vznikla třeba Viagra? ;) :D :D

Kepler

Přikláním se k názoru Dochyho, a sice, že nejde o nějaký omyl při vývoji léku, ale o fakt, že každý lék má i nějaké vedlejší účinky. Bohužel jsou ty nepříznívé ve většině, ale i tak převažují ty příznivé. V případě ivermektinu se náhodou přišlo na to, že zacvičí i s koronavirem. To byste nevěřili, ale i obyčejný acylpyrin má antikoncepční účinky. Stačí, aby dáma pevně stiskla piluli mezi koleny a nepovolila…

Ametyst

To je jednoduché: medicína je v koncích, tak využívá k léčení vedlejších účinků léků. Příklad mám i z rodiny, od synovce. Bylo to ve smyslu „vedlejším účinkem léku bývá častá zácpa“.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

@alien: kde jsem přišel k poznatku? No především na Novinkách:
https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/ured­nici-povolili-distribuci-ivermektinu-40352878
https://www.no­vinky.cz/koro­navirus/clanek/i­vermectin-vyrazil-z-brnenskeho-skladu-do-nemocnic-po-cele-republice-40352986

A co je viagra? To neznám. Jak vznikla? Nevím nic… );