Avatar uživatele
xiperio

Vyrábí se vůbec sušená pravá smetana? Nikde se totiž nedá koupit.

Už v několika obchodech jsem se ptal na sušenou živočišnou smetanu. Nikde ji nemají a nabízeli mi různé náhražky do kávy. Sušené mléko se koupit dá. Dá se někde sehnat? Nebo se to nedá vyrobit? (protože je tam moc tuku)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 1408 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Něco podobného? 🙂
https://www.pro­fikoreni.cz/Su­sena-smetana-75-500g-d6901.htm#detail-anchor-description

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Taky jsem ji nikde neviděl. Jenom práškovou rostlinnou „smetanu“ do kávy. Kromě toho sušené mléko je totéž co hypotetická sušená smetana. Jen je vynechán zbytečný proces zahušťování na smetanu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

sušená smetana? To je prakticky máslo, jen bys tam musel přihodit ještě pár dalších příměsí. OK máslo v sobě stále má trochu vody, takže správně spíše Ghí a pořád tam musíš dodat trochu nějakých příměsí. Zkrátka smetana je především voda a tuk, z tuku prášek neuděláš. (tedy bez toho abys z něj neudělal něco jiného)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
xiperio

Díval jsem se na ty stránky, a píšou tam že není vhodná do kávy. To spíš to sušené 26% mléko. To by se dalo do kávy. Máto víc tuku než ty malé kapucínky.

před 1407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xiperio

No řeknu to zjednodušeně: Sušené mléko plnotučné se dá koupit. Je to takový mastný prášek. No a kdyby chtěli vyrobit sušenou smetanu, tak to větší množství tuku by tam asi dělalo neplechu. Kdo ví co by z toho vzniklo. No prášek by to asi nebyl. Možná nějaká žlutá mazlavá hmota? Kdo ví.

před 1407 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek