Petra02

Můžu podat výpověď ve zkráceném úvazku bez dvouměsíční výpovědní lhůty?

Můžu podat výpověď ve zkráceném úvazku bez dvouměsíční výpovědní lhůty?? Nic takového ve smlouvě totiž nemám. Nehrozí mi žádný postih když to nedodržím?

Původní neotázka
Výpověď ve zkráceném úvazku

Odpovědi
JájsemRaibek

Výpovědní lhůta je dvouměsíční, tak hovoří zákon.
Lze však dohodnout se zaměstnavatelem, tzv. dohodu o rozvázání prac. poměru.
Je jedno zda se jedná o plnou pracovní dobu nebo zkrácenou, stále se jedná o hlavní pracovní poměr.
Postih ti hrozí i nehrozí, záleží na tom co přesně děláš a jak benevolentní zaměstnavatel je.
Pokud třeba pracuješ na stroji, kde jsi nenahraditelná, klidně ti může vykázat k úhradě vzniklou škodu tím, že jsi nechodila do práce a on třeba přišel o zakázku.

Edison

Vždy lze zrušit pracovní poměr dohodou. Tam pak platí, co si v takové dohodě dohodnete. V návrhu je tedy potřeba uvést správný paragraf, odstavec a písmeno.

ivzez

Nemůžete.
Výpovědní doba se neliší podle pracovního úvazku.

Výpověď z pracovního poměru (pokud máte pracovní
smlouvu) činí nejméně dva měsíce. Pokud jste zavřela
DPČ nebo DPP, činí výpovědní doba 15 dnů.

Můžete lae zkusit zaměstnavatele písemně požádat o rozvázání pracovního poměru dohodou (to není výpověď). Kdyby nevyhověl (není to jeho povinnost), musela byste dát výpověď a dodoržet (odpracovat) výpovědní dobu.