ivzez

Vyplatí se zřízení LPG pro Dacii Logan, r. v. 2014?

Nejlepší odpověď
Kepler

Kdybychom předpokládali cenu přestavby např. 25 000 a cenu LPG cca poloviční oproti benzínu, vyjde úspora cca 1 kč/km. Přestavba se vám tedy zaplatí po ujetí 25 000 km. Jen orientačně.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Cena LPG cca 14,– Kč, cena benzínu cca 29,– Kč. Spotřeba LPG je o cca 20% vyšší než při provozu na benzin (zkušenost). Cena přestavby cca 25 tisíc. Propočti ve vztahu k ujetým km a dojdeš k tomu, za jak dlouho se Ti investice vrátí. Pozor, nesmí se s ní potom parkovat v podzemních garážích!
Jinak velmi zjednodušeně viz Kepler.
Pokud jsem nebyl v důchodu, najezdil „za prací“ cca 15 tis. km/rok , měl jsem Felicii na LPG (16 let). Vyplatilo se. Dnes najezdím s Dacií „Dastříkem“ 10 tis. za 4 roky. Neřeším.

Drap

To si musíš spočítat sám. Nevíme kolik toho za rok najezdíš, popřípadě jaké máš další potřeby.

ivzez

Zatím si chci nechat otázku otevřenu, snad tu doplnění najdete:

Auto má najeto 80.000 km a je (snad?) ve slušném stavu.
Kolik by se s ním asi ještě dalo najet?

[Omlouvám se, nejsem odborník ► vlastně se v této
oblasti neumím ani zeptat → netuším, co odpovídající
potřebují vědět, aby mohli odpovědět.]