Meggie2

Vyplatí se vařit, když v domácnosti žijete pouze 2?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud ani jeden nejíte, tak se to nevyplatí. Pokud však alespoň jeden z vás jí, tak se to určitě vyplatí z mnoha důvodů

Další odpovědi
Ametyst

Samozřejmě. Zastávám názor “ aspoň jedno teplé jídlo denně”.

zjentek

Tak dokud tam vítězí radost pohostit toho druhého, určitě se to vyplatí. Dokonce je to k nezaplacení, taková radost, takže nemá cenu brát ohled na ceny surovin. Teprve až když je člověk už sám, tak potom vařit se už možná nevyplatí (tím neříkám, že tam nemůže být taky radost/láska k vaření, zvláště jde-li o koníčka). (;

elkon

To musíte vědět sami jestli na to máte chuť a jestli umíš vařit. Nebo pokud jeden z vás umí vařit, tak není co řešit. Domácí strava je domácí strava. Ale vždy jde o dohodu, zda vařit každý den, nebo podle potřeby.

da ny

SAMOZŘEJMĚ.
Při dnešní drahotě v restauracích, na 100%.
Zohlednit v jídelníčku mohu levný, výhodný nákup (zelenina, maso aj. Lečo, když jsou levné papriky a rajčata okurkový salát, když jsou levné atp.)..
Hlavně vím, co jím, zohledním své chuti, finanční efekt je nesrovnatelný.
Přepálené, nezdravé tuky, fritézy a ohřev v MW troubách, mne nezajímá. Z MW nechutná.
Jen tu a tam, z časových důvodů, skočím do bufetu pro hotovku, nebo pro půlky kynutého knedlíku.
Předražené hotovky v jídelnách a restauracích, si každý denně dovolit nemůže.
Mně se to vyplatí i pro 1 osobu.
Něco zarestuji (polokonzerva v lednici do 3 týdnů v pohodě), něco zmrazím nebo vezmu osazenstvu v práci.

paul1

Přes týden nám vozí obědy a takové porce, že máme i na večeři. Přes víkend vaříme jednoduchá jídla a většinou bez masa, protože přes týden máme maso skoro každý den.

Pepa25

Pravděpodobně ne, zvlášť pokud zohledníte čas strávený vařením. Samozřejmě pokud mají důchodci neomezeně volného času, naopak se rádi něčím zabaví, tak je to přesně obráceně

cappuccino

Pokud mate oba teple obedy v praci, tak staci studena vecere a varit jen o vikendu. Ale vzdycky je lepsi domaci strava, nez nejake hotovky. Hlavne, pokud mate deti!!

Ametyst

Pepa25: Důchodci toho času sice mají dost, ale všechno jim trvá 3× déle. 🙂 Navíc ta paměť! Už jsem dnes jedl nebo ne? 🙂Takže se nedají porovnávat s mladými.