zuzajanovas

Vyplatí se pořizovat celoroční pneu oproti sezónním?

Děkuji

Nejlepší odpověď
Dochy

Domnívám se, že je to rozumné pro ty, co toho zas tak moc nenajezdí a nejezdí extrémy: Dálnice, hory, apod. Provoz převážně v místě bydliště a spíše defenzivní styl. Dobře vědět jaké mají ty pneu limity.

Další odpovědi
Schluker

Prijde na to, jestli jste z Brna nebo z Krkonos, jakym autem jezdite, jaky mate jizdni styl, po jakych silnicich jezdite, jaky mate najezd.. obecne se podle me nevyplati, najedete na nich podobne mnozstvi km jako na letnich/zimnich. Usetrite na nakladech s prezouvanim.
Moje osobni zkusenost je, ze celorocky se hodi maximalne do mesta a nesmi moc prset – za deste mi to nepekne klouzalo. Na snehu to slo, led byl problem…

Drap

Záleží jak, jakým způsobem a jaké auto využívám. Já osobně jsem proti celoročním pneu.

Alesh

Záleží, kam jezdíš, jak jezdíš, kolik toho najezdíš atd.
Dřív jsem přezouval. Pak jsem kupoval nové auto, které bylo na celoročákách a řeknu ti to takhle. Já najedu vcelku prd (do práce jezdím na kole), na hory nejezdím, zimy skoro nejsou, nejsem magor abych na sněhu lítal jako hovado. Podtrženo sečteno, přezouvání pro mě nemá žádný význam, akorát mě to obtěžovalo, kdy, kde, atd. Teď mám klid a nechci jinak. Navíc představa, že zimáky jsou všespasitelné je blbost, mají své limity, to je jasné. Celoroční gumy na druhou stranu i na sněhu dokážou držet velmi dobře, je to schválené, tak co. Kdyby byly na ho…, tak by je určitě neschválili. Takže asi tak.

cukrar

A co s celoroční, až bude mít v srpnu 4,2 mm vzorku? Na zimu koupit nové?

zjentek

Co je dobré vědět>>>https:­//www.celoroc­ni-pneumatiky.cz/

A zásadní změny>>>https:/­/www.novinky.cz/au­to/clanek/na-pneumatikach-budou-od-kvetna-nove-stitky-motorista-se-dozvi-vice-40349557#source=hp&seq_n­o=11&dop_ab_va­riant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&dop_req­_id=swB1A8BsdI7–202102020842&­utm_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Pokrok nezastavíš! (;

kilian44

Záleží na nájezdu… zkus kouknout třeba na pneumatiky.cz, pěkná nabídka, videa.. vše přehledné a rádi pomohou.

zjentek

A má „dezénová“ favoritka>>>https:/­/www.google.com/se­arch?q=1%2F5+N­okian+Weather­proof&oq=1%2F5+­Nokian+Weather­proof&aqs=chro­me..69i57.2485j0j7&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

kilian44

nic se neukazuje. Ale koukám na www.pneumatiky.cz, bylo to to první co na mě vyskočilo a tam mají oboje pneu a vysvětlují i co a jak

MarkettB

Ja od nich mam taky pneumatiky a jsem s nimi moc spokojena. 🙂