Posspi

Vyplatí se koupit radši značku Xiaomi, nebo Huawei?

Zdravím… nedávno mi spadl na dovolené v Chorvatsku mobil do moře, a proto jsem si vybíral nový. Po zhlédnutí docela dost recenzí a videí, přečtení článků a recenzí jsem dospěl k závěru, že nejlepší mobil, v cenové hranici do 6000 korun je asi Huawei P9 Lite 2017, který má kromě skvělého fotoaparátu, čtečky otisků prstů a full HD displeje taky osmijádrový procesor a taky moc pěkný design. Chtěl bych se zeptat, jestli se tady nenajde někdo, kdo třeba Huawei P9 Lite 2017 vlastní, popřípadě jak je s ním spokojený a jestli má cenu si tady ten mobil kupovat. Ovšem docela velkým konkurentem je i značka Xiaomi, u které si ale nejsem vůbec jistý… Je lepší než Huawei? Co rychlost, výkon, sekání, fotoaparát…? Díval jsem se i na Xiaomi Redmi 4, ale v porovnání s P9 Lite 2017 má jenom o 2 jádra víc, starší Android 6.0 (Marshmallow), menší paměť RAM a nemá NFC… Ach jo, už vybírám asi 5. dnem, a pořád váhám… když už mám skoro rozhodnuto, tak přijde další rána. Buď je lepší tady ten a ten, anebo si tam ten a ten mobil nemám radši vůbec kupovat… tak já už fakt nevím. To se opravdu nenajde pořádný mobil s trochu známější značkou, který by měl na tu cenu dokonalý fotoaparát a následně fotky, byl by rychlý, svižný, nesekal by se, no a vydržel by…? Já věřím, že do 6000 Kč, – určitě nějaký takový existuje… a bez much, byl by prostě dokonalý. Ách jo, kéž by se nějaký takový našel… Čtečka otisků prstů by taky neuškodila.

Odpovědi
anonym

Zjednodušil sis výběr na dvě značky a přehlížíš spoustu jiných které nabízí třeba ještě lepší telefony, ale to je samozřejmě tvoje volba, dělá to spousta lidí. Celý trh si často zjednoduší na výběr iPhone versus Samsung a ostatní neřeší, ty si v podstatě nasazuješ stejné klapky, když se omezuješ jen na tyto dva výrobce, mnoho kvalitnějších a výhodnějších telefonů ti tak zcela mizí ze zorného pole.

Nicméně pokud už jsi odhodlán vybírat jen mezi těmito dvěma výrobci, pak doporučuji XIAOMI REDMI NOTE 4 … je mnohem rychlejší a lépe vybavený než REDMI 4 (bez NOTE) a stojí jen o pětistovku víc.

https://mobilni-telefony.heure­ka.cz/xiaomi-redmi-note-4-3gb-32gb-global/

Nediv se, že když vybíráš hlavně podle „známosti značky ve vaší třídě“, nedokážeš najít výhodný model … lidé, kteří volí jen podle značky, kupují iPhony za desítky tisíc a nestačí se divit, za jak málo (běžně třeba za pětinu ceny) se dá u jiného výrobce koupit funkčně naprosto totéž, myslím tím nejen od pohledu, ale i po stránce výkonu a skutečných technických vlastností.

Altair-AC

Najdi si Xiaomi za 6000kč,to bude jako Samsung za 16000kč.A jen ti poradím ,NFC nehledej.Já ho za 3 roky ani nepoužil…

SEOguru

Na tejto stránke sú mobily Huawei: https://www.mo­bilweb.sk/mobil/hu­awei/

anonym

také není příliš moudré ignorovat skutečnost že od určitého modelu vždy existuje i několik konfiguračních variant které se od sebe velmi výrazně liží ačkoliv mají podobné jméno … typicky třeba Xiaomi Redmi 4 je o něco slabší než Huawei P9 Lite 2017 ale oba jsou mnohem slabší než Xiaomi Redmi Note 4 … prostě nečekej odpověď ve stylu „jedině huawei, ber jen tuhle značku žádná jiná ji nesahá po kotníky“ protože takhle jednoduché to prostě není 🙂

anonym

Přitom cena všech tří modelů je velmi podobná a ve všech případech pod hranicí 5000kč … takže je opravdu nutné neporovnávat nic neříkající značky ale konkrétní modely a jejich vlastnosti.

anonym

jiště že telefon s perfektní výbavou existuje i do pěti tisíc, ale ty zbytečně mrmláš nad značkou místo abys vzal fakt že XIAOMI ani HUAWEI ti v téhle cenové kategorii prostě nenabídne tak kvalitní duální kameru jako jiní výrobci které jsem zdřív zmiňoval 🙂 není ti pomoci.