dcludy

Je lepší telefon Xiaomi Redmi 6, nebo Honor 7A?

Dobrý den,
Potřeboval bych poradit s výběrem telefonu… Zda je celkově lepší Honor 7A, nebo Xiaomi Redmi 6.
Zde zasílám výsledky podle jednoho srovnávače, ale ani tak nevím… https://www.cena-vykon.cz/porov­nani/honor-7a-3gb-32gb-dual-sim-vs-xiaomi-redmi-6-3gb-32gb/

Díky za odpovědi!

Nejlepší odpověď
Vojta24

Ten srovnávač, který si použil není z nejspolehli­vějších ale tentokrát se náhodou trefil Xiaomi je v drtivé většině případů výhodnější volba než huawei a platí to i v tomto případě. Viz podstatně lepší srovnávač zde https://www.ki­movil.com/en/com­pare/huawei-honor-7a,xiaomi-redmi-6

Huawei dnes už patří mezi profláknuté značky, to znamená že si ho děti a manažeři (zhruba stejná úroveň technických znalostí) vybírají už jen podle věhlasu loga a nemusí se moc snažit technickými parametry, proto xiaomi vychází lépe, není logem až tak profláknutý a musí se snažit nabízet doopravdy něco navíc.

Další odpovědi
orestez

K čemu výkonného otesánka, když akumulátor nevydrží aspoň … dny? To je taky důležitý parametr. Srovnej je ještě s Oukitel jakou má baterku. Jinak vejdi do obchodu a kup si v akci 2 mobily.

Zdroj: https://youtu­.be/78kARI4pRGI

Edison

A jak to máme vědět my?? Srovnávač máš. Projdi recenze a fora… Sám si musíš udělat obrázek, co chceš, co je pro Tebe lepší.

Míša1234561

Záleží na dané osobě, každý má rád něco jiného.. :)

Vojta24

oba mají 300Mah což by tě mohlo navést k závěru, že na baterii vydrží stejně, ale není tomu tak … je třeba si uvědomit že spotřebu ovlivňují další dva klíčové faktory a to především verze operačního systému (huawei má 8.0, xiaomi 8.1, čím vyšší verze tím lepší softwarová optimalizace spotřeby především v režimu kdy je display vypnutý) a druhý klíčový aspekt je velikost obvodů v čipech, čím menší tím menší spotřeba, u snapdragonu 430 který najdeš v tom huawei je to 28 nm u zmíněného xiaomi kde je použit novější helio p22 je velikost obvodů jen 12nm to představuje VYRAZNE NIZSI SPOTREBU a tedy vydrzi mnohem dele nez huawei i kdyz maji vlastně stejnou baterii.

Vojta24

takže hlídat si „nanometry“ nejen „mah“ … srovnej si dnešní telefony třeba jen s 2500MAh ale vyrobené 12nm technologií se starýmy krámy typu oakitel, které mají dodnes chipsety vyrobené i 40nm technologií a mají 5000MAh a dojdeš k závěru že oba vydrží prakticky stejně 🙂