Leunka

Jak restartovat mobil Xiaomi Redmi 3, když nereaguje atd.?

Dobrý den, mám 3 měsíce nový telefon Xiaomi redmi 3 vím jedno už si nic od xiaomi nekoupím ale teď nemám 4000 kč na novej, prosím poraďte koukala jsem se na yt na video kvůli dovolené kam jedeme a sekl se mi telefon nereaguje na dotyk na nabíjení na nic nevím co s ním, prosím poraďte mi snad to nebude na servis kvůli aktuatizaci s virem byl už jednou opravován a trvalo to měsíc nemám ho ani týden a teď tohle :( tohle jsem opravdu od telefonu s 8 jádrama 2GB ram, a 16GB úložka nečekala aby se mi seknul na jednom 10 minutovém videu když hry nehraju, mám tam jen FB, instagram, Viber, a google chrome. A poprosím ještě jaké telefony doporučuje máte dobré zkušenosti. Xiaomi má 4200 mAh a vydrží když na něm jsem tak 1 den možná necelý, nabíjí se skoro 4 hodiny… no už se jdu ohlédnout po něčem nebo mě z toho odvezou 3 měsíce novej a z toho ho mám 2 měsíce ach jo :( jinak na ceně nového tak do 5500max ikdyž samazdřejmě lepší méně

Původní neotázka
Jak restartovat mobil xiaomi redmi 3, nereaguje + nový telefon

Odpovědi
sesednizkola

Nic jiného než reklamace ti nezbude. Ale máš ho tři měsíce, takže pokud si ho neutopila nebo nijak nerozbila sama, musí ti reklamaci uznat. Pokud nový, doporučuji Honor 7 lite. Má kovové tělo a je to prý nejlepší co za ty peníze dostaneš. Sám jej používám a naprostá spokojenost. S křápem za trojku se nedá srovnat a oproti plastovým Samsungům za ty samé peníze zaostává jak výbavou, tak zpracováním. Stojí ale 6000 Kč, ale když máš 5500 tak máš i 6000.

Rakira

Vytahni baterku a nahod zpet potom zapni. Na sekani je dobre dat telefon do tovarniho nastaveni a nebude se sekat

Jiří Bohumil

Nemám Xiaomi, ale předpokládám, že má OS nějakého Androida. Pokud nereaguje na dotyk, pak se zkus dostat do „Recovery systém“ pomocí kombinace, postupného stisknutí tlačítka vypinače a tlačítka zesílení anebo zeslabení zvuku. Ty kombinace je nutno vyzkoušet, bývá to různé. Pokud se dostanete do toho „Recovery“ (někdy to trvá dýl, než se to podaří)- mělo by se objevit na display „Android systém recovery“, pak nutno listovat mezi položkami a vymazat data -„wipe data“, paměti – „wipe cache partiition“ a pak spustit „reboot systém now“. Ty nápisy mohou být trochu odlišné, ale podobné. Po spuštění „reboot“ by se měl mobil vrátit do továrního nastavení. Chvíli to trvá. Pokud se to povede, pak je nutno provést veškerá nastavení, jako u nového mobilu. Pozor ale, pokud je možno připojit mobil na počítač pomocí USB kabelu, nutno zkopírovat všechna důležitá data v interní paměti mobilu (fotky, videa, hudbu, kontakty…), budou smazána !!! Taktéž vyjmout SD kartu, pokud je vložena.
Jinak, pokud se nepovede, pak už jedině asi reklamace, servis, nebo, v nejhorším případě -, kontejner:-(
Jinak já mám dva Acer Liquidy Z410 (už ale nejsou na trhu) za pár kaček (2200,–) 4,5", 4 jádra, RAM 1G, int.8G, fot.5/2 Mpx, 2000 mAh, LTE, SD 32G, 2 SIM, A 4.4.4 Kit Kat, ovládání fota hlasem a.t.d.,vydrží v pohotov. stavu až 4–5 dnů, pokud musí fest makat (WiFi, Blt, více hovorů, čtení) tak 1–2 dny. Druhý má manželka a úplná spokojenost. Má hendsfri (repro), fotky a videa jsou perfektní, muzika, čtení e-pub a 2450 knížek v něm, rodinná videa, fotky a plno různých apek, (UB Reader, TV a.t.d. ), spolupracuje s outdoorovou kamerou Niceboy Vega 4K, chytrými hodinkami Cogito, a maká jak divý. Už rok a zatím vše OK. Je to proti tvému vybavením asi „žabař“, ale není asi vždy nutné maximum hardweru a když by musí do kontejneru, tak to tolik nebolí. Také se mi to už stalo, u prvního, když jsem, po měsíci, rozbil digitizer a display. Tak jsem koupil, bez problému, druhej. Takže má spokojenost s Acerem. Ale uznávám, že jsou už i dokonalejší, vývoj frčí fofrem a ceny klesají taky. To pouze má zkušenost. Takže přeji úspěch a případně, u dalšího, dobrou volbu.