Vrátný

Jak spustit 4k video na mobilu?

Ahoj. Mám Drona s kamerou 4K. Dám kartu s nahrávkou do PC a ten toto nahrané video přehraje. Zkopíruji toto video do mobilu Nubia N1, a on to nepřehraje. Ví někdo jak postupovat abych mohl videa z Drona ukázat někomu v mobilu? Dík za odpověď.

Odpovědi
autacek

A jiné nahrané videa 4K do mobilu ti mobil přehraje? Problém může být s kodekem, rychlostí telefonu, velikostí souboru i „velkou“ kvalitou videa, nic jiného než to odpozorovat pokusem ti asi nezbude. Také můžeš zkusit do mobilu nainstalovat jiný přehrávač videí a přehrát to v něm.

Dochy

  1. použij jiný přehravač, který to umí
  2. Zjisti si jaké formáty/kodeky/da­tové toky tvůj mobil zvládne. Nezapomeň, že i když to má 8 jader a 4GB RAM pořád to není klasické PC. Pokud zjistíš, že dané video nezvládne a jiné ano, tak překonvertovat. (Pokud se nemýlím, tak na displeji telefonu 4k nemáš. Možná to bude chtít omezit podle možností displeje)
  3. Zkus se podívat zda máš v mobilu volbu použít HW dekódování. Pokud ne, mohlo by to pomoci – ale někdy to může způsobit další potíže.

anonym

Podstatné jsou

  1. jaký používáš kontejner, MKV? AVI? MP4? … je možné že používáš jen kontejner který tvůj přehrávač v mobilu prostě nezná. Pokud je to příčina problému pak můžeš obvykle velmi snadno převést do MKV s pomocí programu MKVToolNix
  2. možná telefon nerozumí použitému video kodeku. Pokud to je to jiný video formát než h.264 nebo h.265 tak ho třeba s pomocí programu AviDemux převeď na h.264 (ten sice není tak efektivní jako h.265 ale u starších chipsetů na starších telefonech má přeci jen lepší podporu)
  3. no a do třetice můžeš snížit to rozlišení které na telefonech málo kdo využije, když většina telefonů má jen FullHD obrazovky 🙂 také pomocí programu AviDemux a v něm filtru resample (použij přepočet metodou Lanczos pro nejlepší výsledek) do klasického FullHD

Vrátný

Děkuji všem za odpovědi, jsou jistě přínosem i pro ostatní. Bylo to jednodušší než jsem si myslel, stačilo se zamyslet. 4K se přece nemůže zobrazit na mobilu. Dělal jsem z toho zbytečně vědu. Vyřešeno! Konvertování programem videoconverte­rultimate_setup­.exe do 1920×1280. No trvalo mi to 5 hodin než jsem si to uvědomil. A nyní to jistě půjde i na běžných televizorech. Bylo dost dotazů podobných na internetu. Takže ještě jednou díky.

Vrátný

Bylo by třeba napsat,,který přehrávač". Pokud bych to věděl, tak bych to udělal. Zkusil jsem ji asi 6. Bude to asi tím, že to nebere 4096×2160. Jinak jsem přehrál video 2288×1712. Možná, že tam bude zakopaná kočka.

Vrátný

Zkonvertoval jsem to do WMA a také to nejde. Nyní mám pocit, že to nebererozlišení 4096×2160. Pokusím se to upravit a až budu u drona, prohlédnu nastavení přímo v kameře, zda to nenahraje na jiný formát. Nemáte zatím nějaký program, kterým bych to ověřil? Myslím tím předělat to rozlišení

anonym

WMA/WMV se raději vyhýbejte (je to proprietární formát s ne tak dobrou podporou) … preferujte raději MP4, MKV nebo AVI které dnes přehrajete na čemkoliv.