jananajmanov

Lze poslat výpis ze zdravotní dokumentace pacientovi přes email?

Dobrý večer,

chtěla bych se zeptat, jestli lze poslat výpis ze zdravotní dokumentace pacientovi přes email. Anebo jestli ho lze předat manželovi, nebo jestli je vydáván pouze pacientovi, kterému výpis patří. Děkuji

Nejlepší odpověď
dejavu

Nelze. Pokud lékař zdravotnickou dokumentaci vydá pacientovi, pak výhradně osobně a do ruky, nikoliv jeho příbuzným nebo dokonce na email, pokud by si nechtěl koledovat o vážné potíže.

Další odpovědi
Kepler

Mé zkušenosti jsou, že zdravotní dokumentaci lékaři většinou pacientům do rukou nedávají, ani jeho blízkým, když tak zapečetěné. Výpis by si měl vyžádat nový ošetřující lékař, ale obvykle je úspěšný jen z malé části.. Převést veškeré papírové dokumenty na elektronickou formu jistě teoreticky lze, ale to by každý doktor strávil víkend jen s jedním pacientem.

Danina65

Vylámala jsem si zuby na své vlastní dokumentaci.Při propouštění mě dr poradil, abych si část vzala sebou kvůli dalšímu vyšetření.Já opomněla, a když jsem šla po nějaké době osobně, skončila jsem u primáře.Tzn v den propuštění bez problémů, o týden déle velký problém.

dubraro

Informace o zdravotním stavu patří mezi tzv. citlivé osobní údaje podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Správce osobních údajů, v tomto případě lékař nebo zdravotnické zařízení, musí učinit vhodná technická a organizační opatření k ochraně takových údajů. K tomu rozhodně nepatří zasílání nechráněným e-mailem.
Dále se touto otázkou podrobně zabývá Zákon č. 372/2011 Sb., o zdravotních
službách a Vyhláška č. 98/2012 Sb., o zdravotnické dokumentaci.

Zuzankamiluj

Ale kdyz je to pro me tak by to meli poslat vyjmecne