coldtramin

Vymyká se dění ve Francii kontrole?

Na dnešní večer bylo mobilizováno 45.000 policistů a četníků, kteří dostanou k dispozici obrněné transportéry a vrtulníky, francouzský prezident E.Macron kvůli nepokojům zrušil návštěvu Německa a v 19:30 se setká s členy vlády k „aktualizaci situace“, v centru města Lausanne ve francouzsky mluvícím Švýcarsku se začínají srocovat demonstranti, kteří házejí dlažební kostky na švýcarské policisty (zatím je zatčeno 7 lidí), celá Francie si začíná šeptat, že vyhlášení výjimečného stavu by bylo „přiznáním selhání“ francouzské vlády a prezidenta…

Nejlepší odpověď
Ametyst

Vymyká se. Ale na druhou stranu aspoň se Macron nebude jako správný levicový globalista navážet do jiných zemí, když má sám doma chaos.
Matka zastřeleného syna se očividně dobře baví. Na smutek to nevypadá: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_EArUlMWuhc

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě, jinak by tam byl klid.

Pepa25

Nevymyká.

Kajanek

Situace odpovídá tamní náladě. Ale je dobré si uvědomit, kdo tyto násilnosti páchá, a většina lidí jsou proti tomu (čemuž odpovídá, že na podporu policisty, který střílel, přišlo více než 5× více peněz, než na podporu rodiny zastřeleného kluka).. Možná bych to srovnal s tím, co se děje u nás (romové proti ukrajincům). Akorát že ve Francii je to mezi místní alžirskou menšinou a policií. A 100× intenzivnější.