annas

Vyjadřují stigmata nějaká poselství, nebo jde o podvrh?

Kdy se o nich začalo mluvit?
Věříte, že opravdu existují?

Nejlepší odpověď
hanulka11

ti hluboce věřící myslím, že tomu věří

stigmata se objevují již roku 1222 v Anglii u dvou lidí; ti byli ovšem upáleni na hranici jako kouzelníci.[1] Již před sv. Františkem se záměrně zranila Maria z Oignes, aby mohla nosit Kristovy rány

Obvykle se rány objevují na rukou (na dlaních), na nohou (na kotníkách), na boku a jako krvavý kruh po trnové koruně. Rány na rukou a nohou obvykle sahají až na druhou stranu, stále krvácí, podle výpovědí způsobují svým nositelům bolest. Podle tvrzení nositelů se rány na těle vyskytnou náhle.[zdroj?]

Stigmata se údajně objevují u lidí hluboké víry, oddaných službě Kristu. V křesťanství jsou chápána, jako dar i závazek vůči Bohu, který svou milostí tímto způsobem sdílí tajemství svého utrpení na kříži. Stigmata nemívají jen známí světci, ale například i skrytí řeholníci v klášterech.
Doplňuji:
nejsem věřící, ale nikomu neberu jejich víru

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Stig­mata

Další odpovědi
dědapetr

Stigmata jsou mimořádným fenoménem, přesto se lze v současnosti podle P. Laurentina s několika jejich nositeli (12–15) setkat. Jsou to rány Kristova umučeného těla, které se nehojí ani nehnisají, jsou bolestivé a stále krvácejí. Jejich existence je důrazným poselstvím pro všechny, kteří pochybují.
Stigmata se stala vizitkou zmrtvýchvstalého Ježíše Krista. Jimi se prokazuje apoštolům, že je to On (Jan 20,20). Pán je svěřuje těm, které si vybírá z těch, kdo se mu cele a bezvýhradně darují (to je možné vysledovat), přestože byli ještě nedávno slabě věřícími nebo nevěřili vůbec (např. Julia Kim a jiní). Z popisů známe, že jsou stigmata zjevná a trvalá, zjevná a objevující se jen na určitý čas (např. vždy v pátek), také jsou stigmata skrytá, neviditelná, ale nositel trpí spolu s Kristem opět buď trvale nebo v určitých obdobích. V okamžiku smrti nebo nedlouho před ním stigmata beze stopy mizí. To jsou ověřitelná fakta.
U mnohých jsou však pochybnosti o pravosti stigmatizace, proto je třeba opatrnosti, jak uvádí tisková zpráva[

Další v odkaze.

http://web.ka­tolik.cz/feelin­g/1_10.htm

www

Věřím vlastnímu rozumu, ne rádoby „vědeckým“ vysvětlením, případně odkazům (sorry všem).
Navíc, teď je móda kdejaká blbost, nenazýval bych to podvrhem a nežiji ve středověku. Myslím, alespoň podle mne, racionálně 😉

arygnoc

podvod.

jako náboženství vůbec (neplést si s vírou, mám na mysli náboženství jako organizování věřících za jakýmkoliv účelem (např. svaté války, sekty a pod.))

fcoop

V „ideálním“ případě – přání otcem myšlenky.
Pro ty,co tomu věří, je to stejně reálné a nezpochybnitelné jako jiné záležitosti víry.

Doplňuji:
Stejní lidé hluboce věří,že exorcizmus má hluboký a opodstatněný smysl.