Petr1245

Vyřešil jsem správně situaci na silnici podle popisu v doplnění k otázce?

Jedu po hlavní, v protisměru jede sanitka ta má zaplé majáky a v jejím pruhu kromě jiných aut je ještě překážka, já se uhýbám ale přejíždím čáru od připojovacího pruhu kde jede další auto které na mě troubí a bliká. Jak tato situace měla být správně vyřšená?

--

vyhýbání se sanitce hlavní vedlejší silnice

Nejlepší odpověď
Alesh

Ty ji máš povinnost umožnit průjezd, ale samozřejmě nesmíš nikoho ohrozit. Pokud jsi udělal nějakou šílenou myšku nebo tak něco, že ten vedle muset dupnout na brzdy apod., tak jsi to udělal špatně.

Další odpovědi
cukrar

Dejte lepší popis, popřípadě GPS místa. Vy nesmíte ohrozit vozidlo, které jede v přípojném pruhu.

Petr1245

Myšku ne, asi 3/4 m auto za čárou ale byl jsem před ním jen sem zbrzdil cca na 70 on z kopce dolu cca 100 v tom místě dost často ignorují hlavní a vedlejší. Bylo to z mého pohledu z leva překážka, děda v dacii objíždí a přejíždí dělící čáru, sanitka v protisměru a já se cpal nejdřív na krajnici a pak do připojovacího pruhu