KriKriKri

vydrží mi škoda Fabia 1.2 HTP (2002) hodně dobrých kilometrů nebo se rosype? (nájezd 250 tis.)

cena 40 tisíc kč.

Odpovědi
WTLS

Tak zrovna motor HTP je hodně diskutabilní, za mě je určitě lepší MPI, říká se že je to zkratka Hned To Prodej, nebo H** to pojede, pár aut s HTP jsem řídil, při vyšších rychlostech to fakt dost žere na to že je to malinký motor, akcelerace žádná a tak dále…
Ja osobně bych HTP opravdu nebral, ale hodně záleží od kusu, může to být super spolehlivý motor, nebo taky naopak. Mé vlastní doporučení je že tento motor ne.

elkon

A kdo to má vědět, kilometry nejsou všechno. Nikdo z nás ten tvůj „šuplík“ nezná. Nikdo neví kdo a jak s tím jezdil. A jaká byla údržba, co vše je vyměněné a pod.

Filip84

Sorry, jako, ale Fobia za Kč 40,000.00, to je šrot na 99%. Buďto karosářsky, nebo motoricky, nebo obojí. Chápeš to, že to je jak auto za Husáka za Kčs 3,500.00? Že to je extrémně nízká cena?

Já mám Felicii z DDR, po Helmutovi, opraváři komínů, co měla, když jsme jí dovezli, cca 80,000 km doložených (Filcka měla DDR Servicebuch, Helmut Kolenovrt chodil do DDR Skoda Henlein Service Werke) a, sakumprásk, vyšla na cca dvojnásobek. 🤷‍♀️ Taky jo, taky má za ten cca 1 1/2 roku najeto cca 40,000 km, a krom běžných věcí, jako jsou brzdy nebo spojková lamela, žádný problém.

HTP Fobia das Auto jsem řídil, co já vím, tři, asi. Otřesné! Nejede to. Proti tomu je Felicia s OHV MPI motorem z Populara, z Protektorátu, od Reichswerke Hermann Göring, brko. Teďka, jak to má ty tři válce, tak je to nekultivované, žere to, jak tank (a to to bylo nové, v té době!) – jak to naložíš, nebo tomu trochu šlápneš, tak počítej s 8–9 l / 100 km (25 mpg us). To žere Crown Vix, ne das Auto Skoda Henlein von KDF Wagen!

Jako 1/4 mil. km je na to hodně. A jestli je to české auto, rozuměj po českém majiteli, tak počítej, že je to po smrti. Jde o přístup, Češi na servis (obecně) jebou, pokud nemáš opravdu doloženou (a dohledatelnou a zkontrolovanou, pozor na to!) servisní historii, tak to – raději – ber tak, že servis nebyl, dokud nebyl nutný!

Já bych si českou ojetinu, po zkušenostech s našimi bazaristy, nekoupil, a už vůbec ne za ty peníze, a s tím nájezdem. Ale třeba bude zázrak! 😅