Řidič Roman

Vydává posudek do autoškoly psychiatr, anebo psycholog?

Ahoj,chci se zeptat. Když člověk, který chce jít do autoškoly, ale má například duševní nemoc anebo je to třeba senior a musí být vyšetření specialistou, například psychiatrem anebo psychologem, musí být posudek vystaven, psychologem u kterého, je registrovaný, anebo to může napsat kterýkoli psycholog. A ještě se chci zeptat zda záleží na tom, zda posudek vystaví psycholog, anebo to může vystavit i psychiatr bez pomoci psychologa? Předem děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
elkon

O vyšetření rozhoduje praktický lékař. Pokud je potřeba specialista, odešle pacienta k němu.

Další odpovědi
Drap

Pokud chce lékař psychiatra, musí vystavit psychiatr. Pokud chce psychologa vystaví psycholog. Když tě bude bolet v krku, .taky ti nebude vystavovat potvrzení gynekolog. Lékaře si můžeš zvolit kterého chceš, pokud tě vezme. Ten bude ale nejdříve chtít dokumentaci od minulého.

Emefej

Pokud se vyžaduje psychologické vyšetření, vystavuje ho psycholog. Pokud se vyžaduje psychiatrické vyčetření, vystavuje ho psychiatr.

Dochy

Podle mně potvrzení vydává PL a ten rozhodne jaká případná další vyšetření či potvrzení potřebuje…

Viktorie II.

Příspěvek smazán administrátorem.

Drap

Ano, vyznám

Řidič Roman

Já jsem to pochopil,co tam napsal,tam není zase nic tak špatnýho,akorát tam napsal více chyb.