jarbosak80

Vybuchl ve městě Tchaj-šan v Číně jeden z reaktorů atomové elektrárny ?

Hong Kong už měří zvýšenou radioaktivitu v ovzduší !!! Nehodu potvrzuje i francouzská společnost EDF, která pomáhá firmě Taishan Nuclear Power Joint Venture Co, řídit elektrárnu !!!

Odpovědi
zjentek

Nestraš! Předvčerem bylo takto>>>https:/­/www.e15.cz/zah­ranicni/hongkong-se-boji-deni-v-cinske-jaderne-elektrarne-americka-vlada-ma-zpravu-o-mozne-hrozbe-1381375

Ametyst

V jaderné elektrárně nemá co explodovat, nanejvýš hořet. Pro pisálky vypadá slovo „exploze“ mnohem atraktivněji, i když se přehřeje parní potrubí. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Ametyst: Tak reálně může bouchnout i pneumatika. Definice to nevylučuje. Takže klidně i jaderná elektrárna může bouchnout nejaderně. Bohužel často s jadernými následky.

romannowwak

Ametyst – výbušnina nebo raketa může způsobit nejen výbuch ale i požár

jarbosak80

Real time Radiation level in Hong Kong

https://www.hko­.gov.hk/en/ra­diation/monito­ring/index.html

Pepa25

Vidíme – samé nuly. Tak neplašte!

jarbosak80

@zjentek Aktuální informace. Elektrárna navzdory „problémům ve výkonnosti“ nadále funguje „v rámci bezpečnostních parametrů“. Je svoláno mimořádné zasedání s vedením elektrárny, aby situaci řešili. „Jde o nevyhnutelnou radiologickou hrozbu pro objekt a obyvatelstvo. Framatome žádá o rychlé poskytnutí povolení na předání technických dat a pomoc, kterou mohou potřebovat." CNN

Pepa25

Tak jestli to píše Sputnik (https://cz.sput­niknews.com/2021061­4/media-usa-dostaly-zpravu-o-uniku-v-cinske-jaderne-elektrarne-14830550.html) tak to určitě musí být pravda 🙂

zjentek

Dík za info.

Ametyst a co Černobyl? Odtamtud nás svět obešel radioaktivní mrak a měl jsem zato, že mrak vznikl výbuchem. E?

Ametyst

Přehřálo se parní potrubí, ale když pisálkové přijdou s termínem „exploze“, tak si čtenář musí myslet, že je tam snad výbušná směs. 🙂

Schluker

No, doslo k prehrati pary, to jo, ale doslo k explozi vodiku…