Gestas

Všimli jste si, že Hitler mluvil s dost podobnou dikcí jako Urválek?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ne. Ale pravidla rétoriky jsou shodná pro všechny, stejně jako třeba pravidla chůze- nejdřív vpřed jedna noha, pak druhá, pak zase ta první… Jde to samozřejmě i jinak, ale výsledek neodpovídá vynaložené námaze, to je celé. ;) :)

Nicméně porovnávat Hitlerovo řečnictví s Urválkovým je jako porovnávat Titanc s papírovou lodičkou. ;) :D :D

Další odpovědi
Edison

A není to spíš obráceně? Ale obecně myslím, že mluvčích s podobnou dikcí by se našlo ještě mnohem více.

ivzez

S podobnou dikcí mluví mnohem více lidí, nejen ti dva.

EKSOT123

Měl jste dát nějaký odkaz na video, kolegové by se na to možná možná koukli, takhle možná ne. Ono je velký úspěch, když se na odkaz někdo koukne i když ho tam dáte. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=nSWkYvoh­Lw4
Jo možná by se to dalo zařadit do trochu příbuzné kategorie a možná by se dala udělat i podrobná psychologická analýza. – Tzn. rozebrat důkladně co říkají, co je na pozadí, nebo co jim dává konkrétně tu dikci. Jinými slovy – jsou na koni, ale tento kůň nekráčí pravdivou láskyplnou Boží stopou, nýbrž ve jménu velkých ideí, kterým zřejmě důvěřují. Jak říkají Edison a Ivzez, takových lidí by se našlo víc (nevím jak to mysleli, ale určitě to platí) (pro zajímavost můj zážitek v Linci https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/oblnul-hitler-cely-narod-tim-ze-mel-specialni-knir-a-tim-i-velkou-nadrazenost-protoze-to-bylo-specialni-znameni-moci#discussion