Oblbnul Hitler celý národ tím, že měl speciální knír a tím i velkou nadřazenost, protože to bylo speciální znamení moci?

Nejlepší odpověď
Edison

Ne. To by se povedlo komukoli, kdo dovede ukázat a pojmenovat problém, ukázat a pojmenovat jeho příčinu, ukázat, jak problém navždy vyřešit odstraněním příčiny a navíc dát lidem vizi lepší budoucnosti odtraněním dalších možných problémů a příčin.

Pozor, klidně mohou být i smyšlené, demagogické a sebevíc nesmyslné. Když se ovšem správně podaj, funguje to velmi spolehlivě. Bez ohledu na osobnost (u té jen záleží na tom, jestli to dovede), dobu, zřízení…

Další odpovědi
Kepler

To ne, jen si chtěl vytvořit vlastní image a odlišit se. Za první světové nosil knírek na koncích zakroucený nahoru, jako tehdy každý druhý. Tak si ty konce oholil.

V odkazu annas je pár nesmyslů:

  • uříznout si knír bodákem, to bych chtěl teda vidět
  • snadné udržování, to sotva. Zastřihávat se musel tak jako tak, navíc se okolí muselo pravidelně holit
  • neznám Chaplinův film, kde by nenosil stejný kartáček jako Hitler, ale spojitost to má opravdu jen v jeho filmu Diktátor.

annas

Jak to bylo s Hitlerovým knírem, se dovíte v odkazu.

Knír neznamenal nadřazenost, ale u Hitlera to byla z nouze ctnost.

Podrobnosti v odkazu.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-cerpal-adolf-hitler-inspiraci-hlavne-tedy-ke-stylu-svych-vousu

hapiky

Když chceš absolutní moc, musíš oblbnout celý národ.
„Je štěstím pro stát, když lidi nepřemýšlejí.“

Zdroj: https://citaty­.net/autori/a­dolf-hitler/

anonym

Jistě že ano, knír je nezbytný. Každý velký vůdce má knír například kromě Hitlera: Stalin, Masaryk (i když ten měl i bradu zarostlou, ale knír výrazný) , František Josef I. Knír je jasná známka nadřazenosti a vůdcovství.

Kryšpín

Skoro celý národ, podívejte do různé doby a i do současnosti jak některé slibotechny, rovněž dovedou charimasticky balamutit

EKSOT123

Já jen mimo téma chci vzpomenout takový zážitek: "Jednou jsem jel v Linci (Hitler byl Rakušák a v Linci býval často) z centra a najížděl jsem zrovna na dálnici směr Praha v místě začínajícího mostu přes Dunaj. Nájezd na dálniční most tam má prudší stoupání, jakoby vzhůru do nebe, a přímo před vámi se objeví dominanta Lince – Pöstlingbergkirche, Die Basilika zu den Sieben Schmerzen Mariä (basilika k sedmibolestné panně Marii, jak jsem si kvůli té příhodě později zjistil). Slunce bylo zrovna nad bazilikou a celá scenérie byla obestřena mimořádně hrozivými mraky. K tomu jsem měl puštěné rádio a v tu chvíli tam začal mluvit velmi energicky nějaký řečník. Byl to Hitler, jednalo se o dokumentární rakouský pořad. Tedy vše se to seskupilo v několika málo vteřinách. Jen takový povzdech, i v Rakousku jsou lidé, a třeba i starší a k tomu křesťané, mající tajné sympatie ke svému krajanovi. Nikdo se k tomu věřejně nepřizná, ale lze to odhalit. Jen doufám, že takových lidí tam není moc. Taky touha vlastnit zbraň, podobně jako v Německu, tam není vyjímkou, ale legálně to nikdo nechce a na černém trhu si to seženou spíš jen mladší.

Edison

Jin ak tentýž knír měli i další známé osobnosti. Např. Himmler. Pak i další spousta našich i západních politiků, myslím, že se nosil v podtatě v různé míře po celém světě. Proč jej kdo nosil právě tak je třeba se ptát jich samých. Možná někteří o tom někdy někde mluvili, ale to hledat už fakt nebudu.

hapiky

Nešlo o knír, šlo o osobnost a charisma. To mu bylo dáno vrchovatě.