Ametyst

Všimla si náhle Fialova vláda obrovské inflace?

Až když měla podle zakona valorizovat důchody? 😉

Škromach a Tlustý v besedě: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=U5ztW-OVSfU

Nejlepší odpověď
marci1

Vypadá to tak. Líbí se mi, jak říkají: Tak vysokou inflaci v lednu nikdo nečekal!
Valorizace důchodů přece nemůže být tak vysoká! Co kdyby penzisté začali více utrácet, flámovat, užívat si Maledivách? 😄
Vzhledem k tak „šílené“ inflaci bych doporučovala audit České národní banky.

Další odpovědi
Drap

Myslím že ani ne. Zřejmě si někdo všiml, že si důchodci. samoživitelky a sociálně slabí žijí nad poměry, tak je je potřeba trochu zkrotit. Sama vláda si přidala i se sněmovnou a senátem desetitisíce, tak ro naženeme na těch bezbranných. A proč taky ne, když si to můžeme dovolit. Veškerou moc máme v rukou, tak si upravíme zákon a prezident bude náš, tak nám to podepíše. A jak to projde zbyde ještě několik miliard třeba na pomoc UK

Filip84

Nedomnívám se, že to, co píšeš, vládu nějak interesovalo. Podívej se, oni jsou tam „bez čtrnácti dnů tejden“, jo, svým způsobem a pokaždé, když se „vítr změní“, tak se musí vyměnit policejní president, většina jednotlivých krajských policejních ředitelů, spousta lidí v úřadu práce, nebo třeba v celní správě. Doporučuju, jo, ty informace jsou normálně dostupné, na stránkách policie, celní správy, v kontaktech jednotlivých poboček úřadu práce atp., sledovat, tak 1/2 – 3/4 roku, maximálně rok, po volbách. Lidi nemají vůbec ponětí, proč tam jako jsou ti, co volili.

Takže oni mají jiné zájmy, pochop. Oni mají to kapesné, že jo, dobře, to kapesné si teďka zvýší, ale oni potřebují vydělat, a to nejenom sobě, ale hlavně těm, co je zalobbovali, co jim „dobrovolně“ přispěli na předvolební kampaň, ne, atp.? A to musí, protože jinak je otázka, jestli by jejich život „pouze“ nebyl krásný, nebo jestli by jejich život vůbec byl. Dnes je pravděpodobnější, že by nebyl krásný, ale jistotu nikdy nemáš.

Jo, takže nějaké důchody, socka, nepokoje, demonstrace, výbuch atomové elektrárny, jo, to jsou všecko malé věci ,a podle starého hesla SED problémy řešíme za pochodu, ne? Tak jako reálně, víš co, hlavně děláme, že se dělá, tak jako aby to bylo vidět, jo, pozor!, musíme to dobře komunikovat, ale hlavně nesmíme zapomenout, na pozadí tady té šaškárny, řešit opravdové problémy, tj. vydělat peníze sobě a hlavně „strejčkům“! Doprdele, na co bychom tam, asi, jinak byli, ne!? Sakra práce, už! 🙄🙄🙄

VaclavZeman

Já nechci nijak spekulovat, ale mě připadá, že toho Fialu tam někdo snad nastrčil naschvál. On dělá všechno naopak a nesmyslně.
Toho nám byl čert dlužnej…

Emefej

Fiala na to prdí, Lukašenko inflaci dekretem zakázal a maj pokoj.

zjentek

Tahle vláda je podlá.

To proto, že ke svému zvolení nepotřebovala hlasy občanů. Stačil jí k tomu jediný. Občan Rychetský.

Já myslím že za třicet čtyři let po původní diktatuře už bychom VŠICHNI (až na pár velmi starých lidí) v ČRdeli mohli být na podlé podrazy zvyklí.

A k čemu že to vlastně pád původní diktatury vedl či v čem spočívá hlavní smysl jejího pádu a smysl započetí té sametové? Odpovím si sám- sametová revoluce r. 1989 vedla roku 2023 k lítému boji dvou kovaných komunistů o prezidentské křeslo. Haré Krišna 🙏 a buď Vám prosím milostiv.

aliendrone

Ona je inflace? Není možná! Vždyť Pepa25 loni v předjaří sliboval, že jde jen o další z mých konspirací! A podkládal to předpovědí ČNB (inflace nepřekročí 10%), snad si to tady ještě někdo pamatuje, muehehehe… 😉 🙂

NJN, vládní dem(ent)okratický zločinný systém se topí ve vlastních výkalech (na důchody NENÍ, zato si PŮJČUJEME na těžký úrok, abychom mohli „zachraňovat“ Ukrajinu). Já prostě NECHÁPU lidi, kteří si myslí, že když se na čele vymění jeden dem(ent)okratický politik za jiného dem(ent)okratického politika (a jsou si kvůli tomu ochotní navzájem div neroztrhat všechny Pokémony), že to povede k lepšímu (což se sice stát může, nikoliv však záslouhou systému/dem(en­t)okratických politiků, ale VÝHRADNĚ nahodilou shodou okolností, podobně jako když v „Člověče“ občas padne 2× po sobě šestka)!

Nerozumím tomu, že někdo systému tleská (s vyjímkou kolaborujících praticipantů, kteří z něj bezpracně žijí tím, že parazitují na ostatních, tam je to jasné). Nechápu, že po TOLIKA debaklech a obecně podaných důkazech toho, že HAVLOIDNÍ dem(ent)okracie je samotnou svojí podstatou ZLOČINNÝ systém a že dokud se z něj nevyhrabeme, tak NENÍ šance na záchranu (natož na nějaké zlepšení).

Takže odpověď je jasná – dem(ent)okratická vláda o problému samozřejmě VĚDĚLA a stejně tak samozřejmě volí jediný způsob řešení, který ovládá – VĚTŠÍ OKRÁDÁNÍ a ZBÍDAČOVANÍ vlastního obyvatelstva přesně dle hesla „po nás potopa“. 😕

Pepa25

Dost nesmyslná otázka: za Fialovy vlády už proběhly minimálně 3 valorizace a průměrná výše důchodu se zbýšila z 15425 k 1.1­.2022 na 18061 Kč k 31.12.2023 (+ 17%) a další valorizace k 1.1. 2023 byla o 5,1 %, tzn. celkem o víc než 22%. Inflace je (jak všichni víma) cca 17,5 %. Takže důchodci si za Fialy reálně polepšili …

plebs

Pochopil bych pokud si papaláši nebudou přidávat a poté svádět problémy na jiného, ČR se potácí v inflaci vláda, parlament senát 30%-50% snížit plat a věnovat státu i když se svádí většinu pochybení na A. Babiše tak pracoval u žlabu zdarma.
Jak má názor čertice Jílková lžou lžou a dělají z nás blbce.
GEORGE ORWEL. Kdo volí zkorumpované politiky podvodníky, zrádce nejsou obětí ale spolupachatelé.

plebs

Zjentek nehanět, jeho taťulda hájil v roce 1956 komunistického soudce Karla Vaše strůjce vražd. Zdroj. Wiki

aliendrone

Co také jiného čekat od bývalého neúspěšného bolševického pučisty (kterého ze strany po 1968 za trest vykopli), člena Chátry 77. 😕

Ametyst

Emefej: Ano, jistě, něco takoveho se dá od fialové vlády, která pohrdá občany, také čekat.

Emefej

V rámci objektivity je nutné dodat, že vláda může bojovat proti inflaci pouze fiskálními zásahy. Inflaci ovlivńuj i měnová a úroková politika a do té vláda nemůže zasahovat. To je věcí ČNB.

Filip84

Emefej: Formálně jistě, ovšem fakticky může vláda ovlivnit, kdo bude guvernérem ČNB, že? 🤷‍♀️

To se dělá různě: nejlepší je na guvernéra něco vědět, třeba že loni oprcal tři kluky ve věku 11, 12 a 13 let (což je samo o sobě trestné), no a paní manželka to neví. Jenom mu ukážeš, že víš, a buď si jist tím, že co řekneš, udělá!

Nebo mu dáš všimné, aby si všiml. Klasická, osvědčená methoda.

Pak už jsou takové ty méně „vlídné“ metody, třeba ho navštíví Vasil s Igorem, přinesou mu fotku jeho dcery, protože, že jo, hodní kluci, ta fotka se takto válela na chodbě a oni jí tam našli, no a k tomu mu přinesou katalog protetiky končetin, říkám – hodní kluci, kdyby náhodou potřeboval on, nebo jeho rodina! 🤷‍♀️😅

Já se jednou těším na Úřad pro dokumentaci a vyšetřování zločinů liberalismu, jo? 👌 Víš co, za jakými „náhodami“ bude co! Jestli se toho dožijeme, tak věř, že se budeme divit!

aliendrone

Jen tak na okraji k propagandis­tickému štěku Pepy25 (kterému dotaz „přijde nesmyslný“).
Vláda slizoFialy NEDALA NIC, jen musela dodržet to, co jí NAŘIZUJE ZÁKON. Jenže to se jí nelíbí (aplikovat zákon sama na sebe)! Herdek od toho přeci máme DEM(ENT)OKRACII, aby zákony a další papírky platily JAK KDY a JAK PRO KOHO – když se to gaunerům hodí.

Takže milí tleskači a obhájci dem(ent)okracie, s klidem v duši (pokud jste důchodci) se těšte a usmívejte v očekávání červnové téměř 2000Kč valorizace, já se budu prozměnu smát, až dostanete jen 7 stováků, muehehehe! Ať žije prafda a lázka a demográcyjé CHROCHTY CHROCHT! 😄 😄 😄

Ametyst

Aliendrone: Někde v době kolem prezidentských voleb jsem slyšela hesla, že venkov musí být poražen. Výsledkem je to, že lež a nenávist zvítězila. Havloidní láska ke globalismu a nenávist k národnímu a místnímu se hezky odkopala.
Maďaři jsou jinačí pašáci: sousedí s Ukrajinou a neposílají tam zbraně ani munici. Kdežto Fiala se do válčení zamiloval. Kdo nechce válku, je mírový štváč. 🙂 Hezky jsi naši šílenou a šílící dobu pojmenoval. Ještě bych přidala “ dezinfokracii”:
Teď sleduju grilování ex-manažerů Twitteru v americkém kongresu. kteří ovlivňovali volby tím “demokratickým anti-trumpovským směrem”. Kongresmanka Loraine Broeburn klade otázky ťem, kteří ji zablokovali na 90;dnů na Twitteru za tweet: “Clintoňová chce vyhrát volby? To je snad vtip! “ Tak se ve “svobodném světě” zachází s názory. No a když majitelé sociálních síti tlačí jen jeden názor, a politici se řídí “názory lidí na sociálních sítích”, antidemokratický chaos nese své ovoce.

aliendrone

Ametyst>>> Pravda je, že mě (když byla ta „správná doba“ řvát) nikdy nenapadlo, že to někdy může dospět až k dnešní situaci.

Bohužel pravdu mají ti, kteří tvrdí, že V REÁLU máme TOTALITU, ale BEZ jejích výhod. 😕