Matthew

Všímáte si samolepky „Z“ na automobilech ??? Mají pro vás nějaký význam ??? :)

„Z“ neboli začátečník. :) U nás v Čr neexistuje povinnost míti nálepku na autě ( popravdě netuším jestli ta povinnost někde je :) pro začínající řidiče. Když jsem měl řidičák teprve chvíli, rozmýšlel jsem jestli nálepku pořídit. Nakonec mě to odradilo, protože bych byl kamarádům tak leda pro smích a asi by na mě stejnak nikdo ohled nebral. :) Ale jak to vnímáte vy ? Zvlášť na našich silnicích ? :) Kdyby jste někoho takového viděli před sebou jak se hůře rozjíždí třeba do kopce, ukamenovali by jste ho nadávkami nebo si řekli, no dobře, ze začátku mi to taky nešlo atd :)

Jedno malé PS: Čekám nejspíše odpovědi ve stylu, „tak když udělal autoškolu, tak snad musí umět jezdit a nemůže mu nic dělat problémy“.

Za prvé, já mám řidičák tři roky a ještě nevlastním automobil abych mohl jezdit každý den, takže i po třech letech přiznám že i mě se občas stane neškodné špatné couvání na třikrát a jiné drobnůstky :D a za druhé: když se občas podíváte jak jsou autoškoly podmazané a co za lidi projde autoškolou, tak se divím že nefasují všichni to „Zet“ ale Z jako Zabiják" :D
Doplňuji:
TO lahny: No, dají se sehnat prý i magnetické sundávací značky „Z“ :)

No a taky si myslím, že některé mlaďáky k nalepení nálepky dovedou rodiče. Viz, přispějeme ti na auto, ale dáš si tam tu nálepku. No a protože mají hlavně mladí chutě se furt předvádět, gumovat atd. tak to pak opravdu vypadá na takovém autě dost divně ;)

PS: já mezi takové řidiče ,ačkoli jsem mladý, rozhodně nepatřím ;)

Nejlepší odpověď
Bedy

Já ji na autě mám, protože začátečník jsem a jsem určitě pro povinné zavedení této nálepky pro všechny řidiče, co aspoň nemají odřízené 2 roky.
Autoškola a jízdy – fajn, ale prostě to ještě není úplně vončo a člověk si musí nahnat víc praxe.

Takže já tuto značku taky sleduji a určitě ji doporučuji všem začínajícím. Lidé když to vidí, tak je to trošku praští, aby se tolik necpali, apod. Kdžy sedí v autoškole, tak je to vidět, že je to autoškola, ale pak?

Další odpovědi
briketka10

já jsem spolujezdec, ne řidič a počínání začátečníků
mi nevadí, naopak to spíš těch prasáků co podjíždějí
a já se toho vždy leknu, jinak už málo vídám, kde se
vozí vzadu děti tam taky většinou byla nalepena..

anonym

Na auto s touto značkou beru ohled, ale když oni ji taky někteří zneužívají.Kolikrát se mi stalo, že mě takovéto auto udělalo myšku, či jelo jak „prase“.To pak nevím co si mám myslet.
I když na druhou stranu,pokud se na autě střídají dva řidiči, jeden už ostřílený a druhý začátečník (jako třeba u mě, já jezdil už dlouho a manželka si až ve čtyřiceti udělala řidičák a občas zmatkovala), tak jak to potom řešit s takovouto samolepkou?

Tw!st

je to protože řidiči co vidí někoho s nálepkou Z tak si automaticky řeknou že od začátečního řidiče neví jakou mají na silnici čekat reakci protože ještě nemá hodně zkušeností i přesto že udělal autoškolu

led

Kto sa nehanbí priznať, že je začiatočník od ktorého možno čakať nečakané, si zaslúži ohľaduplnosť.
Každý niekedy začínal, ale žiaľ, veľakrát pamäť je krátka.
Doplňuji:
Aj ten najlepší šofér na svete sa musel najprv „vyjazdiť“, aby získal prax.

Rocker

Když si takový značky všimnu,dávám větší pozor,co řidič udělá,ale zase nedávno jsem takovou samolepku viděl na černý Audi A8,která mě šíleně předjížděla v obci na plný čáře,to nejspíš začátečník nebyl.

lukas.zmizik

to je špatný názor tvrdit, že „udělat autoškolu rovná se umět jezdit“ …autoškola by mohla trvat rok, dva, aby byla jistota, že pošle do provozu kvalitního řidiče, ale kdo by jí pak platil? musela by stát podle mého odhadu tak 80 tisíc…

a teď kapka zkušeností, jak to mají ve francii: každý kdo tam udělá řidičák B, musí mět po dobu jednoho roku na autě nálepku nebo magnetickou tabulku A (amateur) a pro takového řidiče platí, že může jezdit nejvíce 90 a má bodové konto ochuzené o poloviční počet…

a co se týká nálepky „Z“, když je vybledlá, tak si říkám, že to bude pokročilý začátečník, jinak když vidím, že to auto jede trochu nestandartně, dávám si většího majzla ale u mne platí, že si majzla dávám všeobecně u každého a každého účastníka provozu považuji za potenciálniho blbce a nejednou se mě to oplatilo…

jinak nálepku „Z“ jsem nalepil kolegovi na bus, protože tak začíná jeho jméno

GoCars.cz

Každž vždy nějak začíná, a mám k lidem, kteří si tuto nálepku nalepý obrovský respekt. Nedělá mi problém, že pak zazmatkují, a třeba jim to chcípne, tak trochu se s tím počítá 🙂 Jakmile zahlédnu Z, nelepím se tak na kufr, abych řidiče nijak nezatěžoval a nestresoval ještě tímto 🙂 Ale třeba i na parkovišti, raději necháme větší odstup, aby se mu lépe vyjíždělo, a nemusel běhat kolema auta a přemýšlet, jak z toho ven…

PS: Znám případ, kdy se na autě taky střídali dva řidiči, pak samolepku nenalepujte, ale jen ji dávejte za sklo (zevnitř ji postavte) případně si ji dejte na gumocou úchytku přímo na zadní sklo…pak se dá jednoduše kdykoliv sundat…

honza19hk

vím o ní, je to začátečník,nebo jak říkáš dost často se tomu říká zabiják.Já ji nemám ,papíry už mám dlouho.

Jinak umění pořádně jezdit se získá jen praxí a ne autoškolou.

VeRe1983

Ty nálepky vídám a neřeším je. Protože i blonďatá milenka v SUVčku s kecafonem na ksichtě a volantem v druhé ruce může být horší, než začátečník. Já naštěstí neřídím, ale beru to tak, že nálepka nenálepka, silnice jsou plné skotu a já děkuji Bohu vždy, kdy dorazím domů celý.