Savier

Všichni jsme jen přerostlé děti?

Nejlepší odpověď
zjentek

Všichni ne! Jen vyvolení. 👌

Další odpovědi
annas

Podle významu slova přerostlý jde o člověka, který je dospělý jednak výškou, jednak i věkem, ale l svým myšlením a rozumem se chová jako dítě. Tedy přeneseně – když se dospělý chová způsobem, který je nevyhovují, obtěžující , tedy je to dospělý, jehož chování je charakteristické pro dítě. , jeho humor je infatilní.

.

1. Domnívám se, že není možné zevšeobecňovat. každý z nás dospělých , kdo má ještě rodiče, je stále dítětem, i když přerostlým. – původní význam slova. Ne každý jedinec, který se dožije seniorského věku v kategorii stáří se chová jako dítě, jak uvádí i dr,. Sobotka ve svém aforismu.. .
„Ve stáří se muž vrací do dětství.
Než však zdětinští a spí s medvídkem,
vrátí se do mládí a zajímá se o zajíčky..“

2. V plůodnom významu slova přerostlý můž jít io dítě, , které je na svůj věk velké , mohutné, , takže se třeba nevejde do dětské sedačky v autě., nebo je to nadprůměrně inteligentní dítě, zajímá se o veškeré dění. Už jsem uváděla, že znám dnes již osmiletou dívenku, , která od doby, kdy začala číst, už přečetla 1000 knih, které jsou určené pro dospělé. Takže toto dítě svými vědomosti, myšlením , zájmem o učení „přerostlo řadu dospělých.“, ale intekligencí je přeostlé dítě.

3. Osobně se setkávám s tím, že za přerostlé děti se považují více či méně lidé s mentálním postižením, kteří jsou vývojově opoždění a i v dospělém věku se ,. chovají jako děti ,., Rovnž se někdo o něš m umí staroat.

4. Nebo jde ojedince, často muže, kteří např. neuml hospodařit s penězi, není na ně spolehnutí, jsou nepořádní, leniví, málo aktivní, nepraktičtí, , když se jim něco nepovede, vymlouvají se atd. Nebo kam se postavoí, tam j najdeš. , Je to často vina matky, která ze syna vychovala tzv,. nesamostatnéhio mamánka., jenž je na ní závisly.,

Pokud se ožení ,tak tento muž jistým způsobem tyranizuje svou partnerku., Tedy typické přrerostlé dítě, které je na druhém závislé a nesamostatné. . a o které je třeba stále pečovat.

Typické" přerostlé dítě „je na druhém závislé a nesamostatné, v mládí často rostlo jako dříoí v lese, a v diospělosti se " zvětšilo“ bez rozvinutí zralosti nebo změny charakteru.

Ametyst

Vidím to tak: Instituce, které vědí všechno “nejlépe,” s námi jednají jako s přerostlými dětmi a lámou naši vlastní vůli. Neustále nás někdo školí i v našem věku, co je pro nás dobré, a co si máme myslet.

da ny

Všichni ne,
ale valná část mužského pokolení ano. 😉
Zřídka však jde o „zvědavost, hravost, kreativitu nebo emocionálnost.“ y jsou vzácností 😉
Manžel je přerostlé dítě. Máte také takového chlapa?
https://www.mo­drykonik.cz/fo­rum/rodinne-problemy/manzel-je-prerostle-dite-mate-take-takoveho-chlapa/

elkon

Každé dítě vyroste.

marci1

Souhlasím se „zjentkem“: jen někteří, vyvolení. Ti si zachovávají některé rysy z dětství, jako je zvědavost, hravost, kreativita nebo emocionálnost.
😄

Ametyst

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/profesor-komarek-klasicka-medicina-s-nami-jedna-jako-s-prerostlymi-detmi/

Ametyst

Tamtéž: " Medicínsko-průmyslový komplex (MPK) sehrává dnes tutéž roli, jakou sehrávala ve středověku církev. Jedná se o spasení těl, nikoli spasení duší. Spasení těl má určitou Achillovu patu, MPK se v mnohém chová stejně jako církev ve středověku, ta také dělala preventivní prohlídky, věřící chodili ke zpovědi, k exhortám, žádný hřích se nesměl zatajit. Na rozdíl ode dneška uměla člověka připravit na smrt. Další pro MPK typickou a nijak reflektovanou věcí je, že jedná s dospělými jako s přerostlými dětmi, což církev také dělávala. Nemusíme sice říkat svému ošetřujícímu lékaři „Otče“, ale uctivě vyslovované „pane doktore“ je zcela ekvivalentní. Našim lékařům bych vřele doporučil studium nějaké příručky církevních dějin, to je to, co jim k jejich kvalifikaci nejvíc chybí. "