honza19hk

vrácení složky Koš

omylem jsem odstranil složku
Koš nevím jak ji dát zpátky a kde ji najít(OS Vista)
Doplňuji:
děkuji quentosi ale když se koš nevysype tak zabírá místo na disku -tzn.že když tam není tak ho nemůžu vysypat a bude zabírat místo na HDD-co je na tom pravdy?

Nejlepší odpověď
quentos

to vidím černě, to už asi nepůjde. (Bez koše se odstraněné aplikace nenávratně mažou, taakže to bude nejspíš případ i samotného koše). Leda ho odněkud znovu nainstalovat; je to však aplikace, bez níž se lze docela dobře obejít, jen se musíte připravit na to, že smazání něčeho bude od nynějška nevratný úkon
Doplňuji:
nevím, jestli jsem doplnění dobře pochopil: když koš není, tak se ani nevysypává, protože mazené soubory se prostě eliminují, zničí. Je to, jako kdybyste doma neměl odp. koš a s odpadky chodil rovnou do kontejneru nebo na smeťák. Jinak pokud jde o jeho zabírání místa na HD, jeho velikost se dá nastavit (v procentech HD) ve Vlastnostech koše v místní nabídce (po kliknutí pravým talčítkem). Výchozí nastavení je 10%, můžete ho smrsknout třeba jen na jedno.

Další odpovědi
Retko

Pravy klik na plochu – vlastnosti – nahore vlevo je „Zmenit ikony plochy“ – a tam mas Koš, musis ho zaškrtnout. :)

Miroslavst

Ve složce C:windows je složka, která se jmenuje recycle. to je koš. Bude však asi skrytá, takže ji neuvidíš. Takže nejprve si den ovládací panely-systém a tak možnosti zobrazení a dej zobrazovat skryté a systémové složky. Popřípadě můžeš najít v nějakém programu, kde jsou skryté složky vidět-třeba wincomander.
Když ji najdeš, myslím tu složku recycle, tak pravým tlačítkem dej odeslat zástupce na plochu a koš je zpátky.

afro.minerva

Musíte vrátit celý počítač v předešlý stav a obnovit systém. Tady je postup:

Vrácení posledního obnovení zpět:

Otevřete okno Obnovení systému z okna Nápověda a odborná pomoc.
Klepněte na možnost Vrátit zpět poslední obnovení. Uložte všechny soubory, ukončete všechny programy a poté klepněte na tlačítko Další.
Poznámky

Jestliže chcete spustit Průvodce obnovením systému, klepněte na tlačítko Start a potom na příkaz Nápověda a odborná pomoc. Klepněte na odkaz Výkon a údržba, na odkaz Vrácení změn zpět pomocí nástroje Obnovení systému a na odkaz Spustit Průvodce obnovením systému.
Chcete-li vrátit zpět dřívější obnovení, klepněte na obrazovce Vítá vás nástroj Obnovení systému na možnost Obnovit předchozí stav počítače a poté vyberte požadovaný bod obnovení operace obnovení uvedený v Průvodci obnovením systému.

Tento postup je uveden v nápovědě v nabídce start. Budete-li se řídit danným postupem získáte zpět data z koše. Dejte si ale pozor na to, že se dá tento krok uskutečnit k dannému návratovému bodu jenom jednou. Nelze toto opakovat a měl by jste to provádět opravdu s rozvahou. Tento krok totiž dost ovlivňuje chod celého počítače.

OuSí

skuste si přetáhnout koš od nějakého svého kamarada cop má taky visty … třeba to pomuže ;)