david22

Jak je možné zjistit datum nahrání souboru do PC ?

Chci zjistit datum nahrání jedné fotky do mého kompu. Po kliknutí pravým tl. myši → vlastnosti; se mi zobrazily tyto informace(vyfoceno na uloz.to): http://www.uloz­.to/xurwXfM/vlas­tnosti-jpeg

Je zde „Vytvořeno“ a „Změněno“. Zřejmě by kolonka vytvořeno měla udávat datum a čas nahrání do PC. Nevím ale, co znamená Změněno a mate mne, že je tam starší datum než u Vytvořeno…jaký je v tom rozdíl?

Dá se přesně zjistit, kdy byla fotka pořízena?

Nejlepší odpověď
bolak

Záleží na spoustě věcí, kes tu fotku vzal, jestli je překopírovaná z tvýho foťáku nebo stažená z internetu, vyscanovaná scenerem, nebo sis ji od někoho nahrál na disk. Taky je důležitý jestli byla pří kopírování zabalená třeba v zipu, to všechno ovlivňuje ty údaje který jsou uvedený ve vlastnostech.

Teď k těm jednotlivým údajům. Vytvořeno znamená vytvořeno, změněno znamená změněno a otevřeno znamená naposledy otevřeno :) To sou věci co ;)

Jinak pokud si soubor při kopírování ukládal do nějaký složky a pak už tam nic jinýho nedával, tak se stačí podívat na datum té složky. Ten údaj se mění pokaždé když se změní něco ve složce, takže pokud se jednalo o složku „spící“, bude to tam.

To že byla fotka vytvořena až poté co byla změna se dá vysvětlil tím, že na foťáku bylo blbý datum a nebo tím že bylo špatný datum nastaveno na počítači. Zbytek až podle doplňujících informací.

Další odpovědi
cochee

Nahrání do kompu odpovídá položka Změněno, ale nemusí to být stopro, pokud bylo s tou fotkou manipulováno v grafickém editoru. Položka Vytvořeno by měla být datum, kdy fotka vznikla (ve fotoaparátu) a měla by být shodná s položkou Vyfotografováno (která je standardně skryta). Zajímavé údaje lze nalézt přímo ve fotce; každý .jpeg vzniknuvší jako fotka obsahuje datovou tabulku, která se jmenuje EXIF a její obsah dokáže zobrazit každý ne úplně hloupý grafický program (ano, Malování ve Windows je úplně hloupý grafický program…) – já třeba používám oblíbený Irfan View a ten to umí – http://2i.cz/8fa­ba78d5e

nikolqa.o

" Vytvořeno " je datum, kdy si uložil soubor do PC a " změněno " je datum, kdy si naposledy ten soubor nebo fotografii upravoval.