DusanOrlik

Jak zachránit uložená data na USB disku,když není naformátovaný?

Zdravím,mám USB disk,na kterém mám nahraný seriál přes TV SAMSUNG.Problém je,že tento nahraný obsah nemůžu použít-uložit si ho např. v PC protože nebyl ještě zálohován.A logicky zálohováním všechna data z disku smažu.Bohužel ani na TV není možnost uložení obsahu např. na internetu.Nevím co mám teď dělat.PS:Mám Windows 7.Díky za odpověďi
Doplňuji:
USB nebyl ještě naformátován,a teď když to dám do PC tak to chce naformátovat.Jenže když to udělám,ztrátím nahráné soubory.

Nejlepší odpověď
Hamon

Otázka je trochu zmatená :)
Jestliže máš něco nahrané, musel být v minulosti disk zformátovaný. Mělo by stačit připojit jej k počítači.
Záloha a formátování nejsou jedno a totéž. Záloha je právě to „zkopírování jinam“.
Doplňuji:
Bez naforátování je disk nepoužitelný, musel být naformátovaný. Zřejmě ale nějakým souborovým systémem, který Windows neznají, ze specifikace televize by se dalo zjistit, jaký to je. Můžeš ho zkusit připojit k počítači s linuxem nebo zařízení s Androidem.

Další odpovědi
anonym

Partition, na kterou TV nahrává, je – pravděpodobně EXT2*) – a tu Win7 nevidí (proto chce USB formátovat).
Zkus si stáhnout a vypálit nějaké LiveCD Linuxu (např. odsud – http://www.li­nux.cz/ ), nabootovat z něj a připojit flashku – Linux EXT2 ´umí´. Nejsem si ale jist, zda ti půjdou nahrané pořady v pecku i přehrát – vyzkoušej to…
___
*) případně se koukni do manuálu k TV, jak formátuje partition pro nahrávání

Sarrow

Zkus R-Studio
Doplňuji:
Je to sice program určený přednostně na obnovu smazaných dat, ale měl by posloužit i pro tvé účely.

Emefej

Poptej se někoho z okolí, zda nepoužívá počítač s Linuxem. Ten přečte i exotičtější souborové formáty, které Win neznají.

nonnel

Nemůže to před vložením do PC v té televizi vypálit na DVD? Já jenom hádám. Nemám zkušenost s tímto nahráváním. Ale jak píše mowla, tak W7 tento formát neznají.