DusanOrlik

Jak správně naformátovat USB,aniž bych přišel o data,které na ní jsou?

Zdravím,mám 2 USB které chci zformátovat.USB č.1 má kapacitu 7,27GB,když chci dát formátovat,tak se mi objeví možnosti nastavení,kde vyberu i systém souborů,tedy FAT32,NTFS,exFAT. dále se vybírá Velikost alokační jednotky,kde mám vybrat z těchto: Výchozí velikost alokace,2048 baj­tů,4096 bajtů,8192 baj­tů,16 kb,32 k­b,64 kb,pod tím je tlačítko obnovit výchozí nastavení zařízení,pod ním je jmenovka svazku a poslední je: možnosti formátování,kde mám na výběr rychlé formátování.vůbec tomu nerozumím,ale četl jsem,že formátováním (když tohle všechno dobře nastavím) o nic nepříjdu.Ale stejně nevím jak.Díky za pomoc

Nejlepší odpověď
Hykam

Jakýmkoliv formátováním ztratíš veškerá data. Před formátováním si data stáhni do pc, pokud o ně nechceš přijít.

Další odpovědi
anonym

Jakymkoliv formátováním čehokoliv VŽDY přijdeš o všechna data na příslušném médiu. Rordíl v rychlosti formátování je dán jeho typem. Rychlé formátování maže pouze alokační tabulku a tedy je teoretická možnost speciálním programem za drahý peníze ty data obnovit.
Pak je tu ještě jeden aspekt. Flash paměť není možno přepisovat neomezeně. pro každý sektor je to asi 5–10000×. Formátování (úplné) maže všechna data a tedy vlastně 1× přepíšeš VŠECHNY sektory a zkrátíš si životnost.
V případě flash pamětí se tedy dělá to, že se mažou pouze soubory, které tam nechceš, což v podstatě znamená, že se maže pouze informace o jejich umístění, a další zapisování probíhá prioritně na nejméně přepsaná místa paměti.
Tak neblbni, a pokud to není z bezpečnostního hlediska nutné, USB flash (a paměťové karty) neformátuj. Totéž platí o hybridních nebo flash discích.

Lamalam

Formátováním jakéhokoliv datového nosiče o uložená data přijdeš. Pokud tedy naprosto nutně potřebuješ formátovat, tak si data zálohuj. Pokud nemáš zásadní důvod, tak neformátuj.

hippeace

Budu tady opakovat kolegy ale já jsem vždy vděčná za víc stejných odpovědí takže se jen přidám.
Formátováním tvých USB přijdeš o data která na nich máš takže nejdřív si je zkupíruj (vyjmi) někam mimo USB a pak si můžeš vesele formátovat a nevím jak ostatní ale já vždy formátuju do FAT32 a alokaci jsem nikdy nezkoumala

mariohlas

  1. Asi všechny prodávané flešky jsou z výroby formátovány na FAT32, ale pokud má nějaký soubor >3,99… GB, nelze jej na flešku uložit – vyžaduje NTFS. Proto doporučuji každou flešku s větší kapacitou rovnou naformátovat na NTFS.
  2. Formátováním se životnost flešek zkracuje, ale stejně tak i jejich normálním používáním. Občasné úplné přeformátování (ne rychlé, to neodstraní stará „choulostivá“ data – jdou obnovit) životnost flešky nijak podstatně nesníží – zkuste trochu počítat. (Ostatně existují free utilitky, kterými lze hledat poškozené sektory a vyhodnotit stupeň poškození. Používám, a u kvalitních flešek používaných několik let jsem zatím vadný sektor nenašel, zato u levných ano – po pár měsících používání.)
  3. Ve Win7 (a prý i ve WinXP SP2 – nezkoušel jsem) existuje způsob, jak PŘEFORMÁTOVAT usb flešku nebo extHDD z FAT32 na NTFS BEZ ZTRÁTY DAT (několikrát jsem použil [dokonce i na extHDD 1 TB], vždy úspěšně)

http://www.win­dowstipy.cz/clan­ky/jak-naformatovat-usb-flash-disk-na-ntfs-beze-ztraty-dat/

  1. Pokud se při formátování flešky klasickým způsobem, který nabízejí Win, něco pokazí (např. přerušení formátování výpadkem napájení PC), Windowsy pak flešku už „neuvidí“ a nelze ji používat. Flešku je však přesto možno zachránit (naformátovat) malou free utilitkou "HPUSBDisk.exe (~100 kB), kterou v dobách Win2000 vydal H&P ; tu utilitku lze i dnes vygooglovat, stáhnout a úspěšně použít i ve Win7.

Doplňuji:
Zapomněl jsem : Vždy použij „Výchozí velikost alokace“.