evusa

Volili by jste radši Irského setra, nebo Flat Coated Retriever?

Který z těchto dvou pejsků je lepší do rodiny na učení, mazlení, hraní, sport a na dělání kravin? Měl by být také celkém živý a měl by ho baví sport. Jakého by jste doporučovali? Kolik vás takový pejsek vyjde na měsíc? Děkuji
Doplňuji:
Je krmivo BRIT kvalitní? A podle vzhledu se vám jaký pejsek více líbí?

Nejlepší odpověď
samicek333

Podle dostupnosti asi sestra, ale do rodiny se podle mě hodí nejvíce retrívr.
Zatím každý retrívr, s jakým jsem se setkala, splňoval všechny požadavky, které jste napsala. Podle někoho by se retrívři na sport nehodili, ale zrovna ten náš retrívr je vynikající skokan a trénuji s ním agility, ve kterém už se zúčastnil i závodů a neumístil se vůbec špatně.
Retrívři jsou veselí, přátelští a ohleduplní k dětem jakéhokoliv věku. Jsou nenároční – pokud chcete kupovat „lepší“ krmivo, tak asi tak na 700–1000 korun a pak vlastně už nic. Jen venčení a procházky s majitelem, pravidelné koupání a hry. To je vše, takže já bych volila toho flat coated retrívra.
Podle mého názoru jsou setři spíše klidnější povahy – pár jich taky znám – takže nevím jestli by s nímm byla taková sranda.
:)
Ale každý pes je jiný…
Doplňuji:
Určitě se mi víc líbí flat coated retrívr – všichni retrívři mi přijdou moc hezcí, protože to nejsou žádné extrémy – dlouhý nos, maxipes atd… prostě zlatý střed a i tak jim to moc sluší, všem!

Další odpovědi
Adula.57

Já radši Retrívra. Je to přátelský pes, neútočí na lidi ani na ostatní zvířata. Není náročný, je aktivní a hraví.

venkovan

Podstatnou otázkou je, kolik má rodina prostoru pro psa když není doma a kolik času na jeho pravidelný a potřebný pohyb. A podle toho bych vybíral.
Pes je závazek minimálně na 12 let.

ReHu

Brit je dobré krmivo. Také ho kupuju.

Povahy psů porovnej sama. Každý má své pro i proti.

http://www.ir­skysetr.cz/ir­sky-setr-a-jeho-povaha/

http://hata.wz­.cz/povaha.htm