Rokio

Voják se kterou hodností nejčastěji velí rotě?

Na tomto webu jsem se dozvěděl, že rotmistr je hospodářský pracovník v armádě. Z toho plyne, že asi rotě nevelí, nebo snad ano?

Nejlepší odpověď
elkon

jiná odpověď

Ten, který je do té funkce uveden rozkazem. Bez ohledu na hodnost.

Další odpovědi
aliendrone

jiná odpověď

Už jsem to tu vysvětloval jinde. Velení rotě je FUNKCE, zatímco třeba poručík je HODNOST.
Známe i případy, kdy JEDINÉMU DĚLU velel GENERÁLMAJOR. A naopak celému SBORU prozměnu podplukovník.

BTW – rotmistr NENÍ funkce (hospodářská či jiná), ale taktéž HODNOST.

zjentek

poručík