SINGO

„Vlastníte“ nějakou nemoc?

Myslím tím nějaké chronické onemocnění, cukrovku, takovéto vážnější nemoci nebo i rakovinu…

Nemyslím tím nachlazení,chřipku atd.

Ještě by mě zajímalo jestly se o tom vůbec bude chtít bavit (psát) zdali pracujete (a jak) nebo máte ID (případně jakej). Jak se vám s nemocí žije, jak vás omezuje apod.

PS: Z jakého jste města nebo kraje případně věk by byla tečka.
Doplňuji:
Pro všechny: Psal jsem, že nevím jestly se o tom někdo bude chtít bavit..

Nikoho nenutím, zkusil jsem položit otázku která mě zajímá i když jsem předpokládal že nikdo neodpoví… i když je to tady takový anonymní.

(kdyby ještě někdo něco napsal a byla by potřeba odpověď (a nebude možné psát sem) napíši do diskuze)

Nejlepší odpověď
mosoj

Nevím sice na co to potřebuješ, ale nikdy jsem se s tím zde netajil. Starší uživatelé to znají. Je mi 65 let a mám 5 let rakovinu močového měchýře ( dvanáct operací či ambulantních zákroků) a půl života svalovou myositidu. Ta svalová myositida je horší než ty nádory. Navíc léčení obou nemocí jde proti sobě. Rakovina potřebuje posilovat imunitní systém a myositida zase oslabovat. Takže mám vždy na vybranou, protože doktoři raději nedělají nic. V poslední době jsem si sám sobě musel diagnostikovat cukrovku ( zakoupením glukometru a glukophanů) a slavnostně to sdělit lékaři. Po nasazení metforminu a omezením množství jídla ( jím vše ale množství jen v rámci tolerance mého těla) hladina glukózy dobrá a řada zdravotních potíží zmizela. Dokonce dokor kroutil hlavou a říkal "co se to stalo – najednou máte glykovaný hemoglobin jako zdravý člověk !!)
Chodil jsem s trombózou pravé nohy a přechodil embolii !! Doktoři nic, v pátek říkali počkáme do pondělka !!
Od začátku roku jsem dobrovolně shodil 16 kg, chodím po horách do sauny atd., podnikám, udržuji stavebně rodinný domek, mám řadu koníčků a je mi výborně.

Doufám že tento lidumilný stát budu obírat na důchodu ještě hezkou řádku let.

Prostě abych přežil , vyučil jsem se na doktora. Nicméně znám a naštěvuji pár poctivých a velmi dobrých lékařů!!

Další odpovědi
quentos

Mám – vrozený hydrocefalus. Doktoři zvorali porod a vod tý doby se to se mnou táhne.

http://www.ne­urosurg.cz/cs/con­tent/hydrocefa­lus

nicméně ačkoli mnoho lidí s touto nemocí končí v ústavech, já se z toho vykřesal, drenáž (kterou se nemoc běžně léčí) donedávna fungovala bezmála 20 let v pohodě, než začala blbnout, způsobovat mi spasmatické stavy a doktoři byli bezradní: „Jste v pořádku, na rentgenu ani rezonanci nic není.“ Takže odsouhlasili pracovní diagnózu záchranky, že mám asi epilepsii. O čemž jsem věděl od počátku, že je to blbost. Nicméně žral jsem několik měsíců ty jejich prášky, než přišli na to, udělat rezonanci po spánkové deprivaci. A náhle byl problém hned na světě – okamžitě pod kudlu, drenáž nefunguje, výměna nutná. Takže samozřejmě žádná epilepsie, to jen ten hydrocefalus si vzhledem k selhávající staré drenáži dělal, co chtěl. Což vzhledem k tomu, že jsem tehdy končil VŠ, byla docela slušná komplikace, po tom, co mi odmítli dvě bakalářské práce a teprve ta třetí mi prošla.
Od té doby, co mám novou drenáž, si nestěžuju. Musím to zaklepat, funguje v pohodě, a tudíž mi k plnému ID umožňuje i přivydělávat si jako učitel angličtiny na jazykovce a překladatel. Hraju závodně scrabble, loni jsem to dotáh na mistrovství ČR, tento rok mám kvalifikaci opět prakticky jistou a asociace letos uvažuje o mé nominaci k účasti na mistrovství světa, kterou potvrdí (v mém případě prý „formální“) kvalifikační turnaj v anglické verzi scrabblu.
Doplňuji:
Ten výraz „vlastnit“ je vtipný – připomněl mi scénku před lety, kdy byla ještě naživu babička a mé tehdy ještě malé sestře byla maminkou dána do ruky čokoláda s následující instrukcí: „Zeptej se babičky, jestli má cukrovku, a dej jí to.“
Načež sestra, milovnice sladkého podobně jako já, sice věděla prd, co je cukrovka, nicméně vzhledem ke slovnímu základu „cukr-“ se domnívala, že to bude něco dobrého. A tož se babičky mlsně otázala: „Babí, máš DOMA cukrovku?“
Když utichl všeobecný výbuch smíchu, vyzvídala dále: „A kdéé…?“
Na to si babička poklepala na náprsní kapsu: „Tady – nosím ji s sebou…“
„Ukáááž…“

beer

Je to až moc otázek a pro někoho až moc soukromých.
Je mně 62 a tak „vlastním“ spoustu neduhů, které však léčím a žiji s nimi – no a ty neduhy zase žijí se mnou. A celkem nám to v Brně jde )) Stačí ?

skorcovaz

Mám prokrastinaci..

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pro­krastinace

fcoop

Hm…jak jde čas,každý se stane vlastníkem nějaké choroby.Jedině Chuck Norris odolává.
Tak to prostě je.Je to jen otázka času.No – na něco se zemřít musí.

Já získal problém – zatím nejde o život – se srdcem.

SINGO se jenom zeptal.Asi k tomu má důvod.
Komentáře jsou – domnívám se – zbytečné.

GM

Jsem z Vysočiny, 53 let a bohudík žádnou nemocí chronickou ani krátkodobou netrpím, nemám ani zvýšený tlak. K lékařům chodím pouze na pravidelné preventivní prohlídky.

Drap

Nemusím mít všechno, a tak jsem si také žádnou chronickou chorobu do vlastnictví nevzal.

aramah

Vlastnit nemoc? Nevím kdo by chtěl vlastnit nemoc.A taky nevím kdo by se tady rozpovídal,i když ...............

Ing.internet

blbá otázka…

hanulka11

Myslíš to asi dobře, ale takové věci jsou dosti soukromé …no nevím kdo se veřejně svěří.

tom004

Otázka,která na tyto stránky,podle mne,nepatří.